Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Akvarijní sety Fine – Dostupné akvárium navržené odborníky
www.rostlinna-akvaria.cz
(na AKVARKO.cz vyšlo 11.10.2020)
Většina akvarijních setů na trhu se snaží zaujmout pouze nízkou cenou, což vede k tomu, že jsou v krytech nainstalovány LED světla s nekvalitními LED čipy nebo jsou použity LED trubice. Uživatel bohužel záhy zjistí, že tato světla rychle ztrácí na životnosti a navíc zdaleka nedosahují takové svítivosti vzhledem ke své spotřebě.


Stejná situace nastává u filtrů, kdy jsou sety osazovány naprosto nevhodně malými filtry jen proto, aby se zachovala co nejnižší cena setu. V konečném důsledku akvarista nakonec zjistí, že musí vše zaplatit 2x pořízením kvalitnějších komponentů.

Sety Fine jsme složili tak, aby Vám komponenty vydržely bez problémů roky a přesto se zachovala nízká cena. V případě filtrů pak preferuje každý akvarista jiný, proto jsme jeho výběr jen doporučili níže.


Akvarijní sety Fine osazujeme již v základu na rozdíl od většiny výrobců LED světly s nejlepšími čipy na trhu. Jedná se o světla Sinkor, která jsou vyráběna v České republice. Světla jsou bezpečná díky nízkému napětí a již v základu je možné regulovat jejich intenzitu přiloženým krokovým stmívačem, který oceníte zejména v případě řasových kalamit apod.

Důležitá je pak především svítivost, která je oproti jiným světlům v přepočtu na jeden Wat vyšší. Je to díky použití kvalitnějších čipů a většího množství LED čipů na cm2. Dalším důvodem je kvalitní hliníkové tělo, které odvádí teplo. Akvarijní sety ve verzích s více světly jsou osazeny i jedním světlem v provedení WRB pro lepší vybarvení rybek a červených rostlin. Obě verze, jak bílá, tak WRB mají také ideální spektrum pro růst rostlin.


Akvária jsou lepena v továrně na poloautomatických strojích a jsou konstruována a lepena dle norem DIN tak, aby zajistila maximální bezpečnost během používání. Síla skla se liší dle konkrétního objemu akvária a je rovněž vybírána dle norem DIN.

Kryt je navržen tak, aby co nejméně rušil hladkost designu akvária. Navazuje přímo na skla akvária, takže Vás neruší nevzhledný přechod mezi hladinou a horní hranou akvária. Díky toho, že jsou uvnitř umístěna LED světla, je kryt velmi tenký, což vypadá velmi efektně. Do krytu lze umístit v případě potřeby i 4,5 či více LED světel. Síla osvětlení zde není limitem. Uchycení světel je velmi snadné a není problémem přidávat další světla.


Horní víko umožňuje pohodlné krmení i pravidelnou údržbu. Zadní strana krytu je pak díky velký otvorům přizpůsobená na umístění jakéhokoliv vnějšího nebo i vnitřního akvarijního filtru a dalšího příslušenství.

Díky kombinaci barev krytu a skříňky docílíte kompaktního vzhledu. Skříňka je speciálně uzpůsobena pro umístění akvarijního vybavení. Je připravena i na případné umístění vnějšího filtru a CO2 setu. Skříňky jsou navrženy tak, aby bez problémů odolaly zatížení akvária.

Pozn.: Nabídku skříněk eshopu INVITAL naleznete zde.

Srovnání se sériovými sety Juwel Rio

JUWEL RIORio 125lRio 180Rio 240Rio 350
Objem125 l180 l240 l350 l
Světla28W LED trubice46W LED trubice58W LED trubice58W LED trubice
FiltrVnitřníVnitřníVnitřníVnitřní
Skříňka----
Cena (cca)5 069,-Kč5 990,-Kč7 990,-Kč11 799,-Kč


FINEFine 80x35x47cm 25WFine 100x40x57cm 30WFine 100x40x57cm 60WFine 120x40x57cm 70WFine 120x50x57cm 70W
Objem112 l200 l200 l240 l300 l
Světla25W LED čipy30W LED čipy60W LED čipy70W LED čipy70W LED čipy
Filtr-----
Skříňka-----
Cena (cca)3 190,-Kč4 490,-Kč5 390,-Kč5 690,-Kč5 990,-Kč

Pozn.: Sety Fine lze zakoupit v různých konfiguracích velikostí a LED osvětlení, tzn. že lze v případě zájmu zakoupit i silnější světelné verze.

Rozdíly v LED osvětlení – LED čipy versus LED trubice

Sety Juwel jsou osazeny pouze LED zářivkami, které nemohou konkurovat svítivostí čipům v osvětlení Sinkor v setu Fine. Celková síla světla v přepočtu na 1W je tedy vyšší, což vede k úspoře energie.

Světla Sinkor jsou navíc vybavena hliníkovým tělem, které odvádí přebytečné horko od čipů a zvyšuje a prodlužuje výkonnost světla.
U Juwel setů lze zakoupit světla Helialux, která obsahují čipy stejně jako Sinkor světla, nicméně jejich cena je velmi vysoká a pro původní LED zářivky již není využití.


TIP eshopu INVITAL: Nabídku originálních LED osvětlení Sinkor do krytu akvária pro zvýšení výkonu naleznete zde.

Rozdíly ve filtraci – Vnitřní nebo vnější filtr?

Sety Juwel jsou osazeny vnitřním filtrem se zabudovaným topítkem.

Sety Fine záměrně neobsahují filtraci a ponechávají výběr filtru na uživateli při nižší ceně setu, kterou lze využít pro zakoupení kvalitního filtru.
Z našich zkušeností můžeme říci, že ideální jsou vnější filtry, které mají daleko vyšší filtrační objem a výkon. Vodu je potřeba čistit nejen mechanicky, ale hlavně biologicky. To zajišťují užitečné bakterie ve filtrech, které přeměňují jedovaté látky na látky neškodné. Čím více jich ve filtru je, tím je akvárium čistší a roste méně řas. Průtok je také optimálnější než v případě vnitřních filtrů a nezanedbatelné je i místo, které v akváriu ušetříte a to včetně nerušeného pohledu na akvárium.


Pro Akvárium okolo 100-200 litrů je ideální vnější filtr o průtoku 1000 l/h. Pro akvária 200-300 litrů potom okolo 1500 l/h.

Ceny vnějších filtrů jsou vzhledem ke svým přednostem o něco vyšší než v případě filtrů vnitřních, nicméně dnes lze sehnat vnější filtry pro akvária 100-300 litrů již od 1399,-Kč (např. filtr INVITAL EXPRO-1000). Kompletní nabídka vnějších filtrů eshopu INVITAL.

A na závěr ještě krátké video:

Text a foto: www.rostlinna-akvaria.cz
 
Komentáře k článku:
K tomuto článku nebyl dosud napsán žádný komentář.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|