Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
4. akvaristická burza v BRNĚ (9/2009)
Tomáš Kubík alias Pytel
(na AKVARKO.cz vyšlo 26.9.2009)
Pohled na Dělňák
Poměrně hodně akvaristů, kteří to nemají do Brna příliš daleko, si začíná zvykat na to, že se v Ďelňáku v Brně Líšni koná akvaristická burza. Přijíždějí nakupovat, získávat informace nebo si jen tak popovídat o tomto úžasném koníčku. Naposledy se burza konala v sobotu ve třetím týdnu v září, tedy devatenáctého.

Několik týdnů před burzou byly konečně zprovozněny stránky akvarburzabrno.cz, kde se návštěvníci i prodejci mohou dozvědět spoustu důležitých informací o burze i o tom, co bude k prodeji. Ze seznamu bylo jasné, že tentokrát přijede zase o něco více prodejců a opět bude zajímavá přednáška, tentokrát o řasách. Nedílnou součástí burzy se stává tombola, do které přispělo více sponzorů a to firmy SKLOREX-akvárium Brno, AKVARIUS Minařík – Brno, VIVARIUM Mělník, AKVAKRMIVA pana Koblasy a Pěstírna Jaroměř paní Rindové. Celková cena tomboly byla bezmála 7000,- Kč, a tedy určitě stálo za to se jí zúčastnit.

Už od chvíle, kdy začali prodejci rozkládat své stánky a přelévat ryby do připravených nádrží, bylo jasné, že tím nejednoho akvaristu přinutí řešit ten nádherný a neřešitelný problém. Když člověk chodí od stánku ke stánku, chce koupit všechno, ale má omezený rozpočet, objem nádrží a neví, co si vybrat. Naštěstí se ale ukázalo, že spousta akvaristů má ryby, rostliny i techniku kam dávat a téměř všichni si domů odnášeli nejeden sáček s bůhví čím. K dispozici totiž byli zástupci snad všech možných skupin akvarijních chovanců (ryby, plži, ráčci, krevety), spousty rostlin, technika v zajímavých cenách a nepřeberné množství různých druhů krmiv. Přehled většiny nabízeného sortimentu najdete na stránkách burzy.


Přednáška o řasách byla velmi zajímavým zpestřením celého dopoledne. Roman a Eff odvedli opravdu dobrou práci. Musela zaujmout snad každého. Méně zkušení hltali každou informaci o tom, jak se řasy množí, co jim vyhovuje a co se jim nelíbí a doufali, že brzy přijdou na to jak mít akvárium bez řas. Ti zkušenější si ověřovali a osvěžovali jednotlivé informace a skládali je do mozaiky svých zkušeností nebo se jen tak kochali skvělými obrázky či videem zachycujícím vývoj založené nádrže.


Tombola již tradičně losovaná dětmi pořadatelů nezklamala a potěšila, někoho i dvakrát. Lidé si odnášeli drobnosti v podobě krmiva, síťky či rostlinky. Rozdány byly i zajímavé knížky Atraktivní akvárium od Karla Krčka, kombinovaný filtr s topením a v neposlední řadě i akvarijní nádrže různých objemů. Hlavní cenou tomboly bylo akvárium úctyhodného objemu 200 L. Docela zajímavá byla skutečnost, že toto akvárium vyhrál návštěvník ze Slovenska.

V jednu hodinu všechno končilo. Návštěvníci odcházeli a prodejci začali lovit zbytky ryb a pořadatelé si opět mohli říct: " Uff, máme to za sebou. ". Myslím si, že se burza vydařila a určitě se už těším na další, která proběhne v sobotu 7. listopadu 2009 opět od 9 do 13 hodin v prostorách Dělňáku na rozhraní staré a nové Líšně v Brně na Klajdovské 28.

Více obrázků z průběhu burzy najdete na stránkách akvarburzabrno.cz.
Text: Tomáš Kubík alias Pytel
 
Komentáře k článku:
K tomuto článku nebyl dosud napsán žádný komentář.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|