Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Druhá akvaristická burza v BRNĚ je minulostí
Martin Šátek
(na AKVARKO.cz vyšlo 7.3.2009)
Tak a druhá brněnská akvaristická burza je za námi. Jak vypadala z pohledu pořadatele a prodejce vám přiblížím pomocí fotopříběhu. Myslím, že fotografie vypoví o tom co se dělo mnohem víc, než hromada textu, zvláště pro ty, kteří se burzy nemohli zúčastnit.

Burza se konala 28. února roku 2009. Otevření burzy pro návštěvníky bylo od 9 hodin a ukončení ve 13 hodin. Vlastní příprava sálu a akvárií začala už v pátek od 16 hodin. Všichni začali připravovat burzu podle návrhů, které padly na předchozích akvasrazech. Bohužel ukázalo se, že ne vše je tak, jak bychom chtěli. Nové stoly, na kterých byla 3 velká akvária, se při naplnění viditelně prohýbaly. Riskovat jejich prasknutí se nám nechtělo, a tak bylo nutné stoly vyměnit a naplněná akvária přesunout na pevné stoly (praktikábly).


Během chystání nádrží a výstavních akvárií bylo potřeba zajet vyzvednout na nádraží živočichy, rostlinky a ceny do tomboly. Při rozbalování jsme zjišťovali, co vlastně přišlo a hrozili se toho, že nám polovina zůstane v nádržích.


Přednášku o zakládání akvária bylo potřeba natrénovat i v reálném prostředí.


Rostlinek bylo opravdu hodně, alespoň na první pohled. Příprava končí, co se nestihlo večer, musíme dohnat ráno.


Sotva jsme ráno dokončili popisky a cenovky, byli tu první návštěvníci. Pak druzí a najednou nebylo vidět na nádrže sousedního prodejce.


Rostlinky mizely rychlostí přímo obrovskou. Všichni si říkali, že kdyby to věděli, vzalo by se rostlinek mnohem více. Bohužel dopředu to nikdo netušil a velké zkušenosti s pořádáním burz nemáme. Přeci jen je to naše teprve druhá burza.


Z povzdálí jsme sledovali průběh prezentace založení akvária. I nás velice mrzelo, že jsme kluky pouze viděli, bohužel nebyl k dispozici bezdrátový mikrofon a kabel k druhému mikrofonu byl krátký. Příště si ozvučení opravdu pohlídáme.


Oba Tomáši se opravdu snažili, však jim příprava zabrala spoustu času.


Výsledek vidíte zde, že se přednáška líbila, bylo slyšet i v sále. Posluchači ocenili přednášku pěkným potleskem.


Po zprovoznění ozvučení (pozdě, ale přece) se bohužel musel pozměnit program a přistoupilo se k losování opravdu bohaté tomboly. Ceny do této tomboly poskytli partneři brněnské akvaristické burzy, kterými byli SKLOREX akvárium, Karel Rataj & syn, VIVÁRIUM Mělník a firma BARTEX, čímž ještě jednou těmto firmám děkujeme. Ceny v tombole byly opravdu hodnotné.


Losování dopadlo dobře, škoda jen, že hlavní cenu nevyhrál některý z přítomných. Takto patřil velký potlesk slečně, která vyhrála druhé místo. Doufáme, že si velké akvárium opravdu užije.


I výstava miniakvárií se setkala s poměrně velkým úspěchem. Jak jsme ale později zjistili, ne každý návštěvník si výstavy i přes informační tabule všiml. Příště musíme o jednotlivých akcích v rámci burzy zákazníky informovat slovně pravidelně během burzy.


Posledním bodem programu burzy byla tedy přednáška o terčovcích od Miroslava Hanzela, který se kromě chovu terčovců věnuje i klubové činnosti. Je totiž jednatelem Československého klubu chovatelů terčovců. Měli jsme obavy, že když je přednáška až po tombole, že na ní moc lidí nezůstane, ale opak byl pravdou. Lidé si na ni počkali, bylo vidět, že se na ni opravdu těší. Po přednášce se rozpoutala bohatá diskuze. Miro se zápalem jemu vlastním odpovídal na dotazy laické, ale i odborné. Po přednášce se přiznal, že byl dotazy zahrnut už při prodeji terčovců před přednáškou a že zájem účastníků brněnské burzy o informace o terčovcích byl obrovský.


No podle předběžných ohlasů dopadla burza docela dobře. Teď se musíme poučit a příští burzu zorganizovat ještě dokonaleji. Na závěr ještě pár obrázků z burzy:

Na úplný závěr bychom Vás chtěli pozvat na burzu další, která se uskuteční dne 23. května 2009 na stejném místě, tedy v Dělňáku na Klajdovské 28 v BRNĚ. Viz pozvánka.
Text: Martin Šátek
 
Seznam všech komentářů najdete na záložce:  Komentáře
Posledních 10 komentářů k článku:
Mirek Svoboda  (id: 8910   Naše první a to 112L 
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 7.3.2009 (23:31)
Děkuji za pozvání a pokud to bude jen trochu možné, velmi rád se zúčastním. Važím si vaší nabídky a těším se na osobní setkání. Mirek

PS. Akvaristé nespí ?
Eff  (id: 6972   Pro Emmu 
 kategorie střední akvária, objem 135 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 8.3.2009 (0:18)
Akvaristé nikdy nespí, neb hlídají akvarisťata. Alespoň u těch brněnských je potěru habakuk.
Mirek Svoboda  (id: 8910   Naše první a to 112L 
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 8.3.2009 (8:24)
Hoj! No mám taky dva skřetíky 4 a 6 let
Mousicky  (id: 7581   Happy aquarium 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 8.3.2009 (17:21)
Moc pěkné, Snad budou vaše burzy pořád lepší a lepší. Jinak těch rosltinek tam bylo dost, já tam přijela kolem 10Hodiny a už tam toho moc nebylo příště se zaměřím na rostlinky a přijedem i dříve . Jinak na tombolu jsem úplně zapomněla v tom chaosu, ani jsem si nevšimla. Těším se zase znovu na další burzu a doufám, že tam snad budou další miniakvária k podívání
Jurasek  (id: 7062 ) 8.3.2009 (18:00)
Krásný článek, krásná akce, moc se těším na další Nebýt toho, že tam místama nebylo k hnutí a člověk stál na jedné noze a ještě ne vlastní, tak to bylo dokonalé A moc chválím tu dcérku, co tahala tombolové lístky
jsem-tu  (id: 4128   Můj svět... 
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Můj svět II. 
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2009 (14:35)
Dobrý den,
pánové smekám podle těch fotek se vám to opravdu povedlo!
Škoda že tady u nás není dostatek zapálených lidí a nic takového u nás není.
Je paráda koukat jak se parta nadšenců věnuje svému koníčku.Škoda že to mám tak strašně moc daleko, hned by jsem přijel.....
Tak at se vám i nadále daří a víc takovejch článků!
Vladi  (id: 2752   Atman AR-980 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2009 (20:37)
Proboha, vždyť jste z Plzně . To si z nás jenom utahujete. Burza v Brně je super, ale akce v Plzni mají dlouholetou tradici. Výstavní soutěž Bett a živorodek , Plzeňské akvaristické jaro - Den cichlidářů.
Ozvěte se tamním pořadatelům, budou určitě rádi .
jsem-tu  (id: 4128   Můj svět... 
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Můj svět II. 
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 10.3.2009 (6:15)
Jo jo jsem od Plzně a máme tady vcelku dvě povedené akce za rok.Přesně jak jste napsal.A to je docela málo.Jinak je tu jednou za měsíc burza v Pekle (název místa ) a tam jezdí jeden pán co má asi 3 druhy teter.Jinak pavouci Gekoni a spousta podobných a jistě krásných zvířátek. Jenže pro mě to musí na burze šplouchat.......
stalker  (id: 8847 ) 10.3.2009 (10:43)
Hezká reportáž. Podobná by mohla být od každé výstavy a burzy..uvítal bych pár fotek třeba i z mobilu (už dávno se vyrovnají kapesním kompaktům)z pražské burzy...třeba i mailem..jako upoutávku pro manželku...
mum  (id: 9153 ) 14.3.2009 (21:51)
Výborný článek i akce,už se těším na na další.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|