Atlas ryb - písmeno O

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Okatec stříbřitý
- Monodactylus argenteus

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Okatec stříbřitý
Základní údaje: (id 69)
Jižní a východní Asie
Oblast
Pobřežní vody a ústí řek
Místo rozšíření
25 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 24 do 28 °C
Teplota vhodná pro chov
všežravá
Potrava
od 7 do 8
Doporučený rozsah PH
klidná, hejnová
Temperament
Nezadána
Průměrná cena
3
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Jedná se o velmi čilou hejnovou, ale bázlivou, rybičku, kterou lze bezproblémově chovat s jí podobnými druhy, které také vyžadují mírné podmínky. Tuto rybu je nutno chovat v akváriu s brakickou vodou. Je potřeba zajistit účinnou filtraci a bohaté prokysličení vody.
Další obrázky:
Okatec stříbřitý
foto: © Roman Minařík
Pohled zepředu
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
Fishinka  (id: 35 ) 13.11.2005 19:02
Byla jsem na výstavě v Praze a měli tam tuto rybku,jmenovala se Okatec stříbřitý!!měli jich tam dost a velké byli kolem 15 cm.
Pavel7  (id: 5014 ) 29.12.2009 23:23
Není vůbec žádná pravda, že tato ryba potřebuje ke svému životu brakickou nebo mořskou vodu, někteří dospělí jedinci se ve volné přirodě vyskytují po celou dobu jejich života ve vodě sladké, ovšem velice zásadité, z toho plyne, pokud máte v akváriu vodu o dostatečné tvrdosti cca. od 15°d KH, tak vám ryba bude prospívat velice dlouho, již řadu let se chovem tohoto druhu zabývám, průměrný věk ryb byl vždy 10 let, potřebuje ale velkou nádrž od 400L, pokud možno spoře osázenou, max. vallisnerie po stranách akvária, jelikož jsou to ryby plaché a to více než piraně, navíc pro zdárný chov doporučuji hejno o minimálně 8 kusech, potom se ryby drží v hejnu a proplouvají celou nádrží, mohu také říci, že jsou velice nenáročné, pokud splníte tvrdost vody, tak přijímají bez problémů veškerou stravu, doslova ji hltají, navíc mi nikdy netrpěly nemocemi, občas se akorát poraní, ale rány se hojí do dvou dnů, z jejich žravosti je jasné, že potřebují kvalitní, objemnou a výkonnou filtraci, nikoliv pomocí vnitřního filtru, ale naopak co největšího vnějšího, nebo skrápěcího. Z mých zkušeností rybám nejlépe prospívá teplota od 28°C, nemá ráda slabé osvětlení, nejlépe se ji daří v nádržích, které mají od 0,7W/L, pokud dodržíte veškeré tyto zásady, ryby budou prospívat, ale nikoliv třít, k tomu vždy potřebují nádrž s mořskou vodou.
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z