Atlas ryb - písmeno P

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Pancéřníček leopardí
- Corydoras trilineatus

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Pancéřníček leopardí
Foto: © Tonda
Základní údaje: (id 201)
Jižní Amerika
Oblast
Peru, Ekvádor
Místo rozšíření
6 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 22 do 26 °C
Teplota vhodná pro chov
všežravá
Potrava
od 6 do 8
Doporučený rozsah PH
od 5 do 19 °N (dH)
Doporučený rozsah celkové tvrdosti vody
klidná, hejnová
Temperament
120.00 Kč
Průměrná cena
9
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Jedná se o hejnový druh běžně chovaný ve společenských nádržích vhodný i pro začátečníky. Samička je o něco baculatější, celkově robustnější a větší než samci. Pancéřníčci se pohybují výhradně u dna, kde neustále šmejdí, a občas se vydají na krátký výlet k hladině, obzvláště tehdy, když je kvalita vody horší. K dýchání pak částečně využívá vzdušný kyslík. Pro tyto rybky je nejlepší období tření od listopadu do března. Umístíme je do vytírací nádrže o velikosti 40 až 50 litrů a na jednu samici dáváme dva až tři samce. Pokud chceme přinutit ryby ke tření, můžeme k tomu využít teplotního šoku následujícím způsobem. Rybky na začátku umístíme do nádrže o teplotě vody 28°C a po nějaké době odebereme jednu třetinu vody, kterou nahradíme vodou o dva až čtyři stupně chladnější. Tyto výměny vody provádíme po dobu tří až pěti dnů. Během této doby by mělo dojít ke tření. Jedna samice má kolem čtyřiceti jiker, které se líhnou asi po pěti dnech. Malé rybky se začnou rozplavávat za další dva až tři dny. Po vytření by se měly jikry přenést jinam, nebo odlovit rodiče do jiné nádrže, jinak je velká pravděpodobnost, že rodiče jikry sežerou.
Autor textu: Marcela Minaříková (alias Marcela)
Další obrázky:
Pancéřníček leopardí
foto: © Jiřík
Pancéřníček leopardí
foto: © Verunka
Pancéřníček leopardí
foto: © Skladník
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
harry.kv  (id: 5317   Moje 1. akvárko  
 kategorie střední akvária, objem 147 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 4.9.2007 16:26
Včera jsem zaznamenal velkou tragedii v mém akvárku. Z (mě) neznámých důvodů mi uhynul Pancéřníček. Dosud jsem měl dva kousky. Pravdou je to že jsem je měl teprve měsíc a pekný prcky cca 3-4 cm. ještě předevčírem se mi oba vesele proháněli po kvárku jako neřízený střely, a druhý den bylo po jednom znich. Ph vody mám v pohodě, vodu asi před týdnem měněnou, takže čistou. Ovšem zkusil jsem experiment s CO2 pro rostlinky z kvasnic. To ovšem poctivě hodinku před zhasnutím odpojuji. v provozu to bylo asi pátý den. Tak nevím jestli to je příčinou, protože ostatním rybkám se nic neděje. Každopádně jsem měl před týdnem na jedné Black Molle krupičku takže jsem léčil celý akvárko solí, teplotou (29°C), a Ichthyophtiriusem... celou léčbu jsem prováděl 3dny. 4.den jsem chtěl vodu vyměnit a koukám Pancéřníček is death... Už mu ty ostatní potvory ohlodali ocásek (neznabozi).
Takže pokud jsem udělal nějaký fatál éror a nebo někdo zná nějaký jiný důvod proč Pancéřníček může uhynout... prosím upozornětě mě na to... mám strah i o toho druhýho a bojím se mu zatím pořídit parťáka.
Pavel  (id: 288   438 - Pavlovo akvárium  
 kategorie velká akvária, objem 438 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 5.9.2007 2:16
Tipnul bych si ten Ichthyophtirius, pancéřníčci obecně jsou velmi citliví na chemikálie z léčiv a při zvýšené koncentraci hynou jako první...
http://www.catfish.cz/ruzne/nemoci/nemoci.htm
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z