Atlas ryb - vyhledávání

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Přísavka Leverettova
- Beaufortia leveretti

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Přísavka Leverettova
Foto: © Bolkovka
Základní údaje: (id 269)
Jižní a východní Asie
Oblast
Čína, Vietnam
Místo rozšíření
15 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 18 do 24 °C
Teplota vhodná pro chov
býložravá
Potrava
od 5.5 do 7.5
Doporučený rozsah PH
od 1 do 25 °N (dH)
Doporučený rozsah celkové tvrdosti vody
klidná
Temperament
95.00 Kč
Průměrná cena
2
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Je to klidná mírumilovná ryba (brání si však svoje teritorium), kterou je vhodné chovat ve společenském akváriu o délce asi 120 cm. Přísavka Leverettova se nejčastěji pohybuje ve spodní části akvária a proto by mělo být dno vysypáno jemným štěrkem, neboť tato rybka dokáže být velmi rychlá a mohla by se poranit o ostré dno. Živí se řasou, která se nachází všude v akváriu, na kamenech, rostlinách, kořenech. Určitě ale nepohrdne ani různými tabletami, které jsou určeny pro krmení býložravých ryb.
Autor textu: Marcela Minaříková (alias Marcela)
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
pakobilka  (id: 8495 ) 25.12.2008 1:05
Choval jsem je asi 2 mesice s mrenkami Schistura sp.RED TAIL, rybky byly plache a prijmat potravu jsem je nevidel, po teto dobe uhynuly. Nadrz mela 150l filtrace 1500l/h, teplota 22C, vysi teploty jak se pise v literature pro balitorky nedoporucuji. Obcas jsem videl pokusy utect z nadrze, kdy byly nalepene pod krycim sklem. Pohlavni rozdily jsou patrne pri pohledu na hlavu, samci ji maji mene robustni a opatrenou 4 miniaturnimi vousky. Vice na loaches.com.
Pavel7  (id: 5014 ) 20.11.2010 23:20
Rybka je vhodná do alespoň rok fungující nádrže, rozhodně se trápí v akváriu menším 300L, proto doporučuji od této velikosti akvária výše. U mě si oblíbila úplně vše, co dávám rybám, hovězí srdce, patentky, tablety pro sumečky a spařený salát. Nemohu souhlasit s argumentem, že se jí nedaří v teplejší vodě, dlouhodobě je chovám u terčovců, kde dobře a již po mnoho let prosperují ve vodě o teplotě 28-30°C. Potřebuje zabezpečit mnoho úkrytů v podobě kořenů, kamenů a hustých porostů rostlin. Z počátku se u mě také snažily vyskakovat, poté co jsem osázel i boky akvária rostlinama, nikam nevylézají a akvárium nemám uzavřené v krytu, ale jen s osvětlovací rampou. Osázení po bocích akvária, je základním elementem zabezpečení proti vyskakování všech druhů plachých ryb všeobecně.
sharka84  (id: 15211 ) 10.2.2015 22:30
tyto přísavky jsem si pořídila 2 do 60ti l, naprosto mě okouzlili svou mrštností a aktivitou, pohybují se neustále po celém akvárku a tak si je mohu prohlížet stále a stále ze všech stran, založila jsem akvárium asi před rokem a jsou to držáci i pár stěhování přežili a to je co říct. Zbožnuju je ...
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z