Atlas ryb - písmeno K

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Krunýřovec mnohoostný
- Ancistrus multispinnis

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Krunýřovec mnohoostný
Foto: © Roman Minařík
Základní údaje: (id 8)
Jižní Amerika
Oblast
Povodí Amazonky
Místo rozšíření
12 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 20 do 27 °C
Teplota vhodná pro chov
býložravá
Potrava
od 6.5 do 7.5
Doporučený rozsah PH
klidná, hejnová
Temperament
28.14 Kč
Průměrná cena
70
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Jedná se o rybu, kterou lze chovat bez problému ve společenském akváriu. Tyto ryby se živí rostlinou potravou. Mladí jedinci pomáhají odstraňovat řasu z akvária, starší si mohou občas smlsnout sem tam na nějakém tom listu. Samec je jednoduše identifikovatelný podle mnoha tenkých výrůstků na hlavě. Při manipulaci s touto rybou nelze používat síťku, neboť by se do ní mohly zamotat ostny, které se nacházejí po stranách hlavy a které ryby roztahují v případě podráždění. Doporučuje se použít k odchytu igelitový pytlík nebo rybku nahnat do zavařovací sklenice.
Další obrázky:
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Darja
Samička
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Pavel
Detail hlavy samce
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Jirakus
Detail hlavy samice
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Mig07
Detail tlamky
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Pavel
Samec
Krunýřovec mnohoostný
foto: © radhol
Závojnatá varianta
Krunýřovec mnohoostný
foto: © Mousicky
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
Archi  (id: 158 ) 13.4.2005 15:53
Mě osobně se ancitrus nelíbí, ale jinak je to dobrá společenská rybka. Jejich vitalitu nezměrně posílite přidáním dřeva z rašeliniště do akvária, které je také součastí jejich stravy a občas si v něm vyhrazávají i úkryty. Třou se právě v takovýchto jeskyňkách nebo dutinách a jikry pak chrání samec a ten může občas být z takového duvůdou teritoriální.
Pratchett  (id: 282 ) 19.6.2005 21:57
Ancistrusy chovám už nějakých patnáct let. Pro svou ošklivost a užitečnost si mě naprosto získali - jsou to milé a docela přátelské podivné rybičky. Za celou dobu, co jsem tyto ryby vlastnil, se u nich neprojevila snaha požírat zdravé rostliny - s výjimkou těch, jejichž listy jsou hodně jemné a vypadají např. jako hlávkový salát. Čili pro akvária s rostlinami s pevnějšími listy je můžu vřele doporučit. Ancistusové se rádi a často vytírají, pokud mají kde. Stačí novodurová trubka, ale ocení různé jeskyňky, které se přímo za tímto účelem dají pořídit v akvaristických prodejnách. Čistí rostliny i skla akvária od řas a navíc, pokud máte pár těchto rybiček v akváriu, nemusíte mít strach z možného překrmení. Ancistusi spolehlivě vysbírají všechny zbytky potravy ze dna.
siper  (id: 283   Nove akva - Afrika 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Skoro Asie 
 kategorie střední akvária, objem 128 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 20.6.2005 20:02
nejsem si moc jist ale prijde mi, ze ancistrus neni az tak ciste bylozrava ryba, radi si pochutnaji treba na hovezim srdci nebo i na jinych uhynulych rybkach
Danka  (id: 899 ) 17.12.2005 17:27
Moji ancistrusi mají kolem 6 cm. Dávám jim sem tam rajče na plátky, mají ho moc rádi. Mám samičku a samce - aspoň doufám, tak se mi snad v dospělosti vytřou. Většinou jsou přilepeni na skle akvárka nebo na kamíncích na dně či na listech rostlin. Jsou to klidné ryby. Na jejich ošklivost jsem si už zvykla - jsou to moji oblíbenci. Za 4 měsíce, co je mám, ještě neonemocněli.
ayvn  (id: 945   Ayvnovo akvárko 
 kategorie velká akvária, objem 370 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 14.1.2006 8:47
Ancistrusy jsou mí oblíbenci,čistí skla,stěny akvárka,umějí rostliny,někdy jsou tak pečliví že je očistí až na síťku.Mají rádi maso ti mí papají patentky přímo z krmítka jak diví.Přilepí se na obal dva i tři vyspělí jedinci a sosají už se také stalo že ho převrhli.Dokonce se mi vytřeli nicméně v té době jsem byl v americe a manželka nestačila potomstvo zachránit.Myslím že si pochutnal peřovec.Když dostanou krmení v tabletách přicucnou se na ni a předhánějí se kdo víc.Rybka na mě působí dosti prehistoricky.
Lenka11  (id: 1283 ) 5.2.2006 20:17
Prosím o radu.....krunýřovce už mám v akvárku více jak půl roku a nemnoží se....proč? Určitě je to samička i samec a pořád nic. předem děkuji za odpovědi.
tomas j  (id: 1048   Akvárium Ancistrusů 
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Moje 180-tka pro krunýřovce 
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 6.2.2006 16:04
pro lenka11: krunyřovcům neporučíš .Ono záleží na tom jak sou staří a když jsou připraveni třít se tak musejí najít vhodný úkryt .Mě se třou v mušly ale asi nejlepší místo pro ně je kokos s malou dírou do které akorát vleze samec s rostaženými prsními ploutvemi .Dej jim čas a poskytni hodně úkrytů a určitě se ti vytřou .Mě se už netřeli taky asi měsíc a půl ,ale vím že až buou připraveni vytřou se a většinou platí že když to čekáš nejmín tak se ti vytřou.hodně úspěchu:)
Fysko  (id: 514   Fyskovo nově staré AQ 135L 
 kategorie střední akvária, objem 135 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Pokus o Malawi 
 kategorie střední akvária, objem 135 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Terárium pro chameleona jemenského 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 15.3.2006 16:59
My je máme půl roku a vytřeli se nám ,ale my to netušily.před 2dny jsme nali 3 malinké antistrusy jak si pochutnávají na dřevě. Jsou už asi 2měsíce staré, mají 1,5cm. jsou ve 180l akváriu tak jsme je neviděli, Ale podezřele dlouho se antistrus nacházel v jeskynce a nikoho tam nepustil.Hlídáme hlavně kyselost vody, a měníme 1x za 14dní 1/3.krmivo střídáme.
Digi  (id: 1105 ) 18.3.2006 15:47
Udělala se mi za okem ancitrusa bílá skvrna a teď se mu tam utvořila taková ranka jak by mu slezla kůže. Nevíte někdo co by to mohlo být.Předem díky za radu
tunatek  (id: 1476 ) 20.3.2006 13:21
Může to být nějaká plísnova infekce..No preventivně bych nasadil protiplísnové léčivo..Ale pozor krůnyřovci jsou nároční na léčení léčivy..Pročti jsi něco na www.catfish.cz v nemocích snad něco bude..Hodně štěstí a uspěchu..
Mikki  (id: 1478   Akva 
 kategorie střední akvária, objem 110 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 26.5.2006 10:33
Mám ve společenském akváriu(mečovky,cichlidky papouščí,pestřence vínové,black molly) párek ancitrusů.Viktor a Viktorka:).Samici jsem dokoupila později...zhruba tak 2měsíce se seznamovali a z ničeho nic je vidím spolu v jednom malinkém květináčku (vřele doporučuji malý květináč, udělat dírku ve dně a květináč postavit dnem vzhůru, a taky jsem začala akvárium hnojit...možná to mělo vliv na ryby-posledně se mi vytřeli pestřenci vínoví, ale jikry sežrali).Nebrala jsem na to ohledy.To bylo před 2dnama.až dnes ráno jsem si všimla že sameček je tam sám a čistí asi 10žlutých jiker...Jenže nevím o chovu ancitrusů nic.Tedy trochu jo...ale co až se vyklubou ty jikry. Může se stát že je ryby požerou.Přendávat je do jiného avrária nechci...ale pak ten plůdek zachránit chci.Co mám dělat.Díky
Farrael  (id: 702   Farraelova 50tka 
 kategorie malá akvária, objem 50 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Gupkarium 
 kategorie malá akvária, objem 24 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Prostě Akvárko :-) 
 kategorie malá akvária, objem 50 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Avalon 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Avalon II. 
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Valhalla 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Dreamcatcher 
 kategorie velká akvária, objem 495 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 7.9.2006 20:20
No mě se taky krunýřovec moc líbí... To s tou skvrnou se mi taky stalo, ale za nějaký měsíc byla pryč a ancitrus se má čile k světu... No Ale ten odchov malejch mám poměrně těžkej... Sem specializovanej převážně na chov sumců... a ancitrus neni zrovna nejsilnější... takže obvykle jeskyňku neuhlídá dlouho... většinou ho z ní vyštípe keříčkovec nebo cichlida...
JirkaAbgrejd  (id: 2204   Abgrejdovi ancistrusi 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 16.10.2006 20:42
Pro Mikki: jestli tam maji jikry, nech je v klidu. Samecek se o ne postara. Ty se sterej aby nekolisala kvalita a teplota vody. Az se vyklubou vsimnes se jich, protoze uz budou mit asi 14mm. Me se vytreli asi 5*. Ale poprve meli nejakou nemoc a ze 140malinkych krunatek, jak jim rikam, dospelo asi 20ks. Zbytek pohynul.Skoda ale ted jich mam tolik, ze je misim prodavat pod cenou.
silurus  (id: 3030 ) 1.11.2006 17:29
Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Koupil jsem ancitruse - pár. Samec mi nechce obsadit žádnou z nachystaných jeskyněk ke tření. Mám tam novodur trubku, kokos. Schovává se jen v rostlinkách. Mám je jen měsíc, nevím jestli se vytřou když samec není nijak aktivní. Prosím poraďte mi, možná je to tím, že se samec ještě nikdy netřel. Ancitrusi jsou velcí 15 cm, samice o něco menší. Děkuji
Aprilenka  (id: 3049 ) 3.11.2006 14:46
Pro pobavení - přinesli jsme domů nové rybičky a ptala jsem se, jak se jmenují. Odpověď zněla ancistrus, ale já jsem špatně rozuměla - a od té doby jim tak říkáme - PAN CITRUS
toth  (id: 3277 ) 28.11.2006 14:47
Nádherná ryba mám jednoho. Udělal jsem velkou chybu,dal jsem mu tem velký kořen takže vylézal jen v noci a vůbec mi nežrak řasy. Teď je kořen pryč a akvárko se jenom leskne.
Dark Princess  (id: 3549 ) 3.1.2007 15:05
u mě v akváriu žijí zatím dva dospělý ale před časem jsem jim tam dala velkou mušli a mám podezření že tam ted schovávaj mlady=)) jinak nádherná rybka... =))
pjaja  (id: 3559 ) 3.1.2007 22:42
ancistruse uiz mam dlouho a po nekolikate ale az ted se mi ani nevim jak podarilo ze maji mlade a poskle mi rejdi asi 15mm male rybisky a ve sklace jsou dalsi jikry.Co mam delat pro to aby mi nepochcipali? dekuji za rady.
Bigi  (id: 3564 ) 6.1.2007 17:09
Super ryba,ta moje se jmenuje Cucek protoze vecne visi na skle.Je srandovni ale rasy se ji zrat uz nechce.Ma sve denni menu.
spacechaky  (id: 3692 ) 14.1.2007 11:23
Mám 300litr akvárko, měli sme tam colosomy a 2 vrubozubce,který strašně vyrostli(sem je dobře krmila:) ty sme dali pryč, už předtím sme měli samici albéna krunýřovce,kt. je obří a má na boku tmavou skvrnu jakoby modřinu ale už strašně dlouho, a 2 normální krůnýřovce, pak sem tam měla chvíli tlamovce a nyní jen 2 neonky, takže se mi krunýřovci rozmnožili, asi jich tam je 20 ,se tam mihotaj po celým akvárku, tak sem zvědavá jestli to přežijou, chudák albínka že je sama, tamty se asi rozmnožili protože je tam neotravujou žádný jiný ryby:))))
hippodamie  (id: 3722 ) 17.1.2007 17:45
Ahojky.
Tak mým ancitrusům se poprvé povedlo "vyvést mladé". Vajíčka už měli 3x, ale vždy jim je sežrala paví očka (měla jsem je ve společném akváriu, než jsem si koupila nových 12 pavích oček a během 14-ti dní mi jich umřelo všech 12 + 3 dospělí ancitrusy). Teď mám jen 2 ancitrusy a 2 raky. Před raky se je tatínkovi podařilo celkem úspěšně bránit.
Jako jeskyňku mám malou skleničku polepenou mušličkami, takže se mi je v ní podařilo přesunout i s tatínkem do jiného akvárka. Zatím se mají čile k světu. Už začínají vypadat jako rybyčky a ne jen jako jikry s ocáskem a očima.
Jinak tatínka mám už skoro 5 let a mamince jsou cca 2 roky. (Starší samice zemřela zároveň s pavími očky - mladší mám od bráchy).
Každopádně ancitrusy si s raky rozumí. Zatím se těm dospělím nic nestalo (jsou spolu už 2 měsíce).
Machy  (id: 3873 ) 1.2.2007 18:02
Mám 3 samičky a jednoho samečka a rozmnožujou se mi každej měsíc.
luk  (id: 3998 ) 21.2.2007 18:17
mam v akva samici 7cm a samce 9 a 2 mlady ty mam od sestry albina a normalniho , mam 3 x kokos a v jednom se stále schovávaly ale při čištění jsem ho posunul a už do něj nechtěj nevíte proč ?
peto6  (id: 2719   Petovo Akvárko 
 kategorie velká akvária, objem 400 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Rainbow Jungle 
 kategorie velká akvária, objem 320 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 18.3.2007 12:00
JEDINÁ RADA PRO ODCHOV I CHOV ANCISTRUSŮ: ŽÁDNÁ LÉČIVA A CHEMIKÁLIE DO VODY !
Fysko  (id: 514   Fyskovo nově staré AQ 135L 
 kategorie střední akvária, objem 135 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Pokus o Malawi 
 kategorie střední akvária, objem 135 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Terárium pro chameleona jemenského 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 18.4.2007 21:30
Ahoj.Koupil jsem tento párek asi před rokem a půl.No a výsledek?Teď momentálně dochovávám asi 150 mladejch a z toho jsou dva albíni.Ze začátku to nebylo nic moc ale potom... Je to super.Hlavně když to krmím je to jako když máte živý štěrk na dně AQ.Jinak je krmím tabletama a TeraWaferMix to vylezou i rodiče a ukazují svoji velikost a krásu.První snůžku vajec po třech měs.co jsem je koupil a to do amfory,kterou jsem měl v AQu.
Zdenekmr  (id: 3586 ) 2.5.2007 20:41
Moji ancistrusáci se vytřeli asi 40 ks mladých už jim byly tak 3-4 týdny a záhadně začali ubývat víte někdo čím to je už nemám ani jednoho
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 2.5.2007 21:34
Zdenekmr: to bude asi tím jak byli ze samcem aby je schlazoval , tak vylezly z úkrytu a někteří přežili a někteří ne.
Ataner  (id: 4647 ) 5.5.2007 19:15
Ahojky, potřebovala bych poradit, v akvárku mám jednoho krunýřovce mnohoostného (samce) a před 3 dny se mu strašně nafouklo břicho a nevím čím by to mohlo bejt. Dřív byl přes den schovanej za rostlinkama, nebo pod kořenem, ale teď už jen leží vepředu na písku. Nevíte někdo co by s ním mohlo bejt? Poraďte mi prosím
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 5.5.2007 23:55
Jestli se nepřekrmil to bývá i u ryb většinou se přecpou moje malé ryby a pak mají nafouklé břicho ale jak které které jsou nenajezené tak ty většinou rychle jí a pak mají nafouklé břicho.
Ataner  (id: 4647 ) 6.5.2007 11:19
Díky za rada, na netu jsem se o tom nakonec dočetla, že to bejvá přežráním z vločkový potravy, občas sem si všimla, že co rybičky nestihly sežrat a popadalo na dno, tak to krunýřovec pěkně vyluxoval:) a bohužel sem nevěděla, že se mu má dávat plátek nějaký zeleniny aby se nenafouknul :( a bohužel včera už bylo na záchranu pozdě :( :( :(
eleonora  (id: 4849 ) 10.6.2007 22:04
Ahoj,muze mi nekdo poradit?Uz podruhe se mi vytrel krunyrovec,ale nevim jak to zaonacit,aby se mi mlade podarilo odchovat. Jikry mi nakladl vedle vzduchoveho filtru a nemohu je tedy nikam premistit.Mam spolecenske akvarko, ve kterem se mi slusne premnozila pavi oka.A dale platy a neonky. Mimochodem,daji se pavi ocka nekam prodat?Predem diky za radu:)))
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.6.2007 6:34
S tym přemísťováním ancitrusů nesouhlasím když je nedáš někomu jinému do akva tak přežijí. Můžeš si je dat i do druhého akva ale měla by tam být stejná voda a teplota , ale malé ancitrusi můžeš vytáhnout až některý znich vyleze , protože samec se oně stará a chladí je ocasem! A ty paví očka se dají určitě prodat buť na internetu nebo ve zvěrynexu i jinde.......
eleonora  (id: 4849 ) 17.6.2007 23:54
Tak i pres vsechny rady se mi opet nepodarilo vyvest mlade.Nicmene po precteni vsech prispevku a komentaru odstranim vsechny objevene nedostatky ve vybaveni akvarka budu opet doufat v uspech ! P.S.Sparene rajce melo melo neobycejny uspech!
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 18.6.2007 20:22
A necháváą temu samečkovi ty jikry neľ se narodí? A měla bys je tam nechávát aľ ti prcci samizačnou vylézat pak teprv je tam můľeą předělat. ;)
eleonora  (id: 4849 ) 19.6.2007 15:33
Naklad mi jikry do rohu akvarka,vedle vzduchového filtru. Musím ho čistit každý týden,protože se mi rychle zanáší a tak jsem to musela udělat i tentokrát.Jikry tam zůstali netknuté,ale asi 2.den vybledly a pak zmizely uplne. Žadny potěr se mi nikde objevil. Ferda obývá takovou neuzavřenou jeskyňku,ale určitě to není dostatečný úkryt,což teď hodlám napravit. Snad se to už příště povede.
evulle  (id: 4644 ) 25.6.2007 11:08
jde u nej poznat pohlavi,kdyz je asi 2cm maly?
dalik.007  (id: 4883   Normální pokojové akva 
 kategorie velká akvária, objem 270 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 1.9.2007 12:14
Takže když dám do akvárka skořápku z kokosu s dírou tak se vytřou?
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 1.9.2007 22:10
jj i pod kořenem nebo tak mě se nejlíp vytírají pod kamenem protože parmička červenoploutvá tam spává takže tam není taký klid.
Klíště  (id: 3701 ) 3.9.2007 13:46
moji krunýřovci se tedkom nedavno vytřeli v kokosu z dírkou a samec o jikry pečoval a ted mám haldu krunýřovečků
michal.vavrecka  (id: 5005   65 l - Michalovo 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 4.9.2007 14:27
Mám Ancistrusy moc rád. Fajn rybky. V 65 litrovém akvárku mám dva. Teď jsem založil akvárko 126 litrů ... a v něm bych chtěl mít chovný páreček. Uvidíme... Každopádně super rybka!
AxL  (id: 5440 ) 13.9.2007 13:24
Mě už se vytřeli asi 3krát v kokosovém ořechu.Takže mohu doporučit.Je to podle mě ideální.Samec totiž při hlídání ucpe díru v kokosu a žádná jiná ryba tam nemá přístup.Posledně jsem zdárně odchoval cca 150 kusů.
dalik.007  (id: 4883   Normální pokojové akva 
 kategorie velká akvária, objem 270 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 22.9.2007 16:18
tak dneska jsem vyvrtal do mojeho největšího kamene díru v průměru kolem 4cm ale není moc dlouhá krunýřovec se do ní tak tak vejde. Myslíte že z toho něco bude?
Kacisek  (id: 5506   RybKárium 
 kategorie malá akvária, objem 24 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 26.9.2007 0:00
mám akvárko 24l, můžu tam dát tuto rybku?
Píšete o kokosových skořábkách, jak je tam dáváte? Jak velké kusy? Vyvaříteje nebo co s nimi? Dík za radu.
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 27.9.2007 21:15
na velikosti nezáleží je to jedno. A vyvařit 100% jinak by byla špinavá voda atd. ;)
Rudolfos  (id: 5575 ) 7.10.2007 10:55
Ancíci sou výborný řasožrouti, až na to, že mi sežrali všechny echinodory a kryptokoryny a to sem je krmil tabletama a špenátem. Nekecám! Dokonce se mi párkrát i vytřeli. Ale jinak sou to bezva ryby.
qay  (id: 5494   moje1 akva 
 kategorie střední akvária, objem 90 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 11.10.2007 18:48
muzu se zeptat kdyz se mi jeden z krynorovcu schoval do otvoru v kamenu a nevyleza co to znamena?muzou to byt mali?dik za odpoved
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.10.2007 7:54
jj to budou asi malý mě tam samice nakladla 2x snůžku a ted se to líhne samec se oto stará a nikoho tam nepustí to budeš mět asiprcky jestli máš samca a samici... jestli máš icq tak mě pak písni na icq ;) moje je 233-387-074 ale mam tet pc posr... tak pak bych ti kdyžtak písl;)
AxL  (id: 5440 ) 17.10.2007 9:41
Já sem vždycky nechal samce tak týden nebo 2.Ted přesně nevím.Aby se o ně staral a pak sem je odlovil do nádržky,kterou sem dal do akvária a zavedl sem tam samostatné vzduchování.Je to sice nic moc,protože sem to musel každý den odkalovat.Ale jinak jednoduché.
dalik.007  (id: 4883   Normální pokojové akva 
 kategorie velká akvária, objem 270 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 28.10.2007 13:31
můj samec taky zalezl do díry a nikoho tam nechce pustit..jenom nevyhání samičku krunýřovce albína..možná budu mít dalmatíny ... ale můj sem tam vyjede ven na okurek ale hned se zase vrátí zpátky a hlídá..


na obrázku je kousek bílé matky a kousek černého otce v díře
Klára  (id: 5769 ) 3.11.2007 19:05
Jsem ráda, že jsem na tyto stránky narazila, jelikož jsem asi 2 měsíce zpátky chtěla rozmnožit tyhle krásné rybky, ale nevěděla jsem přesně jak, pak jsem si tu přečetla Vaše komentáře a teď mám spoustu mladých a jsem uplně nadšená :) tak dik všem
harry.kv  (id: 5317   Moje 1. akvárko 
 kategorie střední akvária, objem 147 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 15.12.2007 13:37
Jen bych chtěl dodat: když odlovýte prcky do karanteny, tak je zbytečné jim dávat světlo, radeji bez světla, oni mají radši tmu, nechte to jen na denním světle ale zase né na sluníčku. pak budou lítat po celým akvárečku. čus a mnoho zdaru
wayn  (id: 2477   Akvárium na kolečkách 
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Akvárium 31 litrů 
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Rio Negro 
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Perleťová Sumatra 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Razborárium 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Tetrorárium 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Parmičkorárium 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Oděsky 
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 19.12.2007 16:04
Kořen můžeš použít téměř jakýkoliv, nejlépe snad z běžných listnatých stromů u nás rostoucích. Jen měkčí dřevo dřív sežere než tvrdší. Vůbec nemusí být kupovaný, ty jsou předražené, navíc "muze obsahovat ruzny ...... co on vycucne a nemusi to bejt pro nej dobry" O kořenech z přírody je tu pěkný, ale možná až trochu zbytečně složitý článek: http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=28
TomV  (id: 3582   Wild 
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů  ) 28.12.2007 0:18
Tenhle klučina se narodil někdy v prosinci 2001. Řekl bych, že je to strašně odolná ryba - skoro nezničitelná.
olda016  (id: 5909 ) 29.12.2007 22:59
Mam tuto rybku cca 2 roky a pořád neroste:( pořás stejná velikost 7 cm, nic víc, vůbec nepovyrostl...nevíte čím to může být? Je to samička, samec mi bohuel nedávno zemřel..nějak se jim nedaří..nemůže to být způsobeno tím že jsou v akváriu s mečovkami? díky
husak001  (id: 5948 ) 30.12.2007 18:40
to asi ne.Ale asi jim nedavas dostatek ruznorody potravy(zelenina,nitenky...)
AxL  (id: 5440 ) 3.1.2008 20:40
Já jsem si nikdy nekoupil kořen někde v akvaristice.Pouze co jsem našel někde v lese,když se poštěstilo.A nikdy se mi nestalo,že by se Ancoušoj něco stalo.Člověk z toho má navíc i radost,když se mu povede najít nějaký fakt pěkný kořen.Akorát se musí vždy samozřejmě vydrbat a vyvařit.
Adam V  (id: 3228 ) 3.3.2008 18:54
Já mám 2samce a asi 3 samicky a pořád se netřou ?
Zdá se mi že se všichni perou .Proč?
Jinak jsou staří asi rok a půl.
Krmím tabletami a 1*týdně živým.
jajafa  (id: 6910 ) 13.3.2008 12:39
jsem absolutní začátečník, dostala jsem akvárium k výročí svatby v listopadu a dnes jsem objevila dva malinké ancicstrusy nalepené na filtru.slzím dojetím. jsou to moje nejoblíbenější rybky ani jsem nevěděla, že máme zástupce obojího pohlaví, máme celkem 4 kusy a museli se vytřít někde v pařezu. Je fakt, že jednoho jsem dlouho neviděla, jen teď nevím, jestli je mám odlovit a někam schovat nebo jestli to mám nechat na přírodě. jsou tak 1,5 cm dlouzí a nevím jestli mi je někdo nesežere.
Bravery  (id: 3254   Bejvávalo 
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Bývalé 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní svět 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 13.3.2008 19:37
Tak záleží co tam máš za ryby ale myslím si že už sou dost velcí že by i přežily ;)
sisitka  (id: 5708 ) 2.4.2008 17:04
muzu jim dat zeleninu i kdyz je jaro a ta zelenina je z etiopie?
dalik.007  (id: 4883   Normální pokojové akva 
 kategorie velká akvária, objem 270 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 2.4.2008 19:05
taky dávám kupovanou. Když se z toho neotrávíš ty tak ani ancík
Džun  (id: 6605   Džunova 54ka 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Džunova 160tka 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 3.4.2008 15:24
Mám páreček a po dlouhé době se mi vytřely viz. obr. A samec se o mladé stará dlouho po jejich vyplutí.
DavidBena123  (id: 7323 ) 4.5.2008 16:46
Viděl jsem na internetu, že ancistrusy jedí také okurek, je to pravda? nemůže přitom ten okurek poškodit ostatní ryby a celou vodu v akváriu? prosím odpovídejte zde do vzkazů i na můj mail. Dizzer@seznam.cz. děkuji..! tady je obrázek, jak jedí i okurek..
Otta  (id: 7539 ) 18.6.2008 22:17
Na tom s tim rajčetem něco pravdy bude, já jsem asi před rokem dal do akvárka banán a od té doby už banány nekupujem.Chci to skusit s melounem ale mám malé akvárko.Otta
Otta  (id: 7539 ) 18.6.2008 23:00
A niní vážně,dnes jsem napsal i na stránku kde je krunířovec mnohoostný albín,popisuju tam odchov v cedníku.Co ho používám mam minimální ůmrtnost potěru.Dám tam jikry hned jak je objevim,dám tam také hned list salátu/než se rozplavou tak změkne a udělá se na něm řasa/dále přidávám spařenou kopřivu a jemnou suchou potravu.Napište jak se osvědčilo.Na obrázku je cedník a v něm 2 výtěry.Otta
JiriS  (id: 7919 ) 6.9.2008 9:21
Ancíkové se mi líbí, protože mají fousatou hubu jako já. Před dvěma dny jsem si přinesl nový pár(cca 8cm) a co ty vyvádějí, darmo mluvit. Obrátili celé akvárko vzhůru nohama. Jen mám dojem, že moc nežerou, hlavně samice.
JiriS  (id: 7919 ) 21.9.2008 8:47
Ahoj všem, z krunýřovců, které jsem nedávno koupil jako pár, se klubou asi dva samci, jeden byl vousatý při zakoupení a nyní i tomu druhému vousky, které měl maličké, nějak podezřele začaly růst. Myslel jsem, že už jsou dospělí (8 cm), ale asi jsem se zmílil. Nemáte někdo dospělou samici, nebo dvě? Děkuji Jirka.
PJSmith  (id: 8062 ) 1.10.2008 23:06
Ahoj ... jeste k mnozeni .... prisel jsem domu a buch, samecek hlida asi 40 malych vajicek. Nijak zvlast se o akvarko nestaram, no nestaram neni to prave slovo, staram, krmim, menim vodu, hlidam teplotu, cistim filtr a tak, ale nic svetobornyho, zadny hnojivo, jen obcas, tak 1x mesicne. Mam 2 akvarka, 60l a 50l, 50l je pro mladata, jsou tam black molly atd a i krunyrovci. Samecek i samicka jsou stari cca rok, a jako mam od nich asi 150mladat nekecam, nic zvlastniho jsem jim za podminky nedelal. Dostal jsem takovy ten hrad, vypada jak o zricenina a oni si tam zalezou a v tom vrsku zevnitr nakladou vajicka. Zatim mi zadny mlade neumrelo ... krom jednoho a to byla moje chyba, kdyz jsem cistil filtr tak jsem ho omylem splachnul do odpadu ale jinak musim zaklepat, zadny straty, spise naopak. Mnozi se to o sto sest

Pokud by nekco chtel muzu mu mladata dat, nebo za opravdu symbolickou cenu
kira  (id: 6478 ) 7.11.2008 13:46
Ahoj, měla bych dotaz. Máme 2 ancitrusy už pět let. Celou dobu pěkně rostly a neměli fousky. Byla jsem přesvědčená, že jsou to samice. Nijak mě to nevadilo, nehodlala jsem je množit, měla jsem je jako druh čističů. Teď mě ale čekal šok. Po těch čtyřech letech jednomu z nich rostou fousky jako u obrázků samců. Je možné že změnil pohlaví, jako u některých rybek nebo jen pozdě dospěl?
evulle  (id: 4644 ) 20.11.2008 18:43
Mám (teda mela jsem) ancika asi pul roku a umrel mi, nevim cim to je, ale nasla jsem ho mrtveho na dne akvarka.Rybky mam mirumilovne, takze ty ho nenapadly.Nejak se mi v akvarku ancikum nedari i kdyz ruzne skryvacky pro ne mam.Nevite cim to muze byt?
eleonora  (id: 4849 ) 22.11.2008 15:42
Ahoj všichni,po roce se mi poprve podarilo odchovat mlade Ancistrusy )) Vzdycky mi je totiž sežraly ostatní ryby.Ale teď naposledy,jsem viděla velkyho Ferdu (hrdinný taťka má svoje jméno), jak vzal celou snušku jiker a praštil s ní o sklo akvárka, aby pomohl mladým ven. Když jsem viděla,jak se na ně ostatní obyvatelé akvária vrhli a snažili se je sžrat,tak mně málem ranila mrtvice )) Ale podařilo se mi jich asi 20 odchytit a umistit do sítky. Po 14-ti dnech jsem je vypustila zpět do společného akvárka a zdálo se, už to bude dobrý. Přes to mi ale potom většina zmizela, našla jsem asi 2 kousky uhynulé, ostní asi přece jen sežrali. Zbylo mi myslím asi 5 kousků a jeden hrdina, který přežil od začátku ve velkém akváriu. Někde se dobře zašil a já ho objevila, až když měl skoro 1 cm.
Potřebovala bych poradit, jak velké kousky mohu někomu nabídnout, aby v pohodě přežili přechod do jiného prostředí. Za chvilku se mi totiž nevejdou do akvarka. Dnes jsem totiž zachránila dalších asi 10 kousků, čerstvě se dnes vylíhly. Děkuji za radu a tímto také nabízím malé krunýřovce k odběru.
Mousicky  (id: 7581   Happy aquarium 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 22.11.2008 15:53
Mno s odchovem krunýřovců toho moc nevím, ale myslím si, že se mohou prodávat tak od 3cm s menšími rybkami, které by je do pusy už nenarvaly.
Kakáši  (id: 8365   Živorodekráj 
 kategorie střední akvária, objem 149 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Škrťa 1 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Škrťa 2 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 5.2.2009 14:49
V literatuře se píše že se dožívaji 10 let ale me vždy nepřežijí pátý rok. Nevíte někdo čím by to mohlo být?
ladis308  (id: 8876 ) 8.2.2009 16:59
My máme akvárko zhruba rok(64l). Začínaly jsme z pěti neonkama pěti black a yelow moly a dvěma ancitrusy. Ze všech těchto ryb nám zbylo pouze těch pět neonek a oba ancitrusy. Dokoupily jsme ještě deset neonek a zase pět mečovek. Neonky opět všechny žijí jenom ty mečovky zůstaly dvě. Ancitrusy se nám loni na podzim vytřely a vylíhlo se v pohodě hodně mladých. Ani neonky ani zbylé dvě mečovky po nich nešly. Před měsícem jsem je vylovil do menšího akvárka a napočítal jsem jich 36. V malém akvárku je jenom drobný písek žádné rostliny. Do vody dávám chemii bakterie. Ani jeden mladý ancitrus neuhynul. Jenom v tom velkém akvárku nám uhynula samice. Samec otec je velký asi tak 4 až 5 cm. Chtěl bych se zeptat jestli můžu z těch mladých vzít k tomu tatínkovi jeho dceru. A taky mladí jsou velcí asi tak 1 až 2 cm jak poznám u tak mladých pohlaví.
Ivka  (id: 9498 ) 2.6.2009 19:17
Ahoj, Máme doma po letech akvárko a v něm zase ancíky. Dřív jsme jim asi nikdy nic nedávali, dožírali po rybkách suchý krmení a prospívali dobře několik let. Ale tady čtu, že jim dáváte třeba rajčata. Můžete mi někdo poradit, co a jak upravený jim dávat? =) Díky moc =)
Ivka  (id: 9498 ) 2.6.2009 21:18
Ahoj, po letech máme zase akvárko a v něm i ancíka. Dřív jsme ho ničím extra nekrmili, prostě žral zbytky po suchým krmení ostatních rybek a žil v pohodě několik let. Ale tady čtu, že má někdo dává třeba rajče, poradíte mi, co mu a jak upravený dávat? Díky moc
419  (id: 7649 ) 17.7.2009 20:25
Ahoj všichni
Tak před dvěma týdný jsem přendal dva samce jeden má asi 12 cm a druhý okolo 5cm a také dvě samice které májí okolo 6 cm z společenského akvaria do malého asi 20 l a po těch dvou týdnech se začaly oběvovat mladý.dnes 17.7.09 jsem nadzvedl kořen ve kterém je udělaná jeskyně a bylo jich tam asi tak 100 kousků anějací albíni.což mě překvapilo.je to mé první vytření sumců mymo společnou nádrž.tam se tedy asi také vytřeli,ale to sežraly každopádně ostaní obyvatelé.
rosnička  (id: 9144   Moje malé 
 kategorie malá akvária, objem 35 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Hectorova garsonka 
 kategorie malá akvária, objem 15 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 16.10.2009 21:12
Já je měla doma tři - asi byl mezi nima fakt párek protože po dvou letech šup a najednou sem měla mladé, jejich nebožka máti pak hned zdechla chudera. Napřed jich bylo asi 10, ale protože jsem se je bála odlovit abych je(byli úplně prťaví) nepohmoždila tak jich 4 něco sežralo - zůstalo jich 6 mladejch asi do velikosti 2 cm. Pak se ještě jeden někde ztratil - takže jsem měla v nádrži 2 samce a 5 malech rejdičů. Jako malí žrali řasu a kdeco co se objevilo na skle, jako větší tak okolo 7 cm začali likvidírovat rostliny a to u mě systematicky až na kryptokorynu. Mnou tehdy zakoupený anubias nana - drahý jak potvora rozhoupali tak jak psal někdo k anubiasům - houpy houpy hnědé fleky na listech z kterých se vyklubali díry, ty se zvětšovali listy se začaly rozpadat a do měsíce byl s anubiasem amen. No tak jsem si říkala potvory, budete mít jen tu kryptokorču a fertik a oni mrchy jedny začali mít zálusk na paví oka a žádný nemocný nebo mrtvý. Viděla jsem to na vlastní oči - v noci ležela gupka u dna a spala a ancík nad ni naplul přilehnul ji a prej chlamst a bylo po gupě - takže bacha jakmile jsou chlapíci větší tak schlamstnou i spící ryby - páč ty plavou líně jako by byly KO a to ancíkovi stačí na to aby ji považoval za dobrou potravu
rosnička  (id: 9144   Moje malé 
 kategorie malá akvária, objem 35 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Hectorova garsonka 
 kategorie malá akvária, objem 15 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 16.10.2009 21:17
Hlavně jim většinou dávají okurek nejlepší je asi jim ho dát na špejli a potom co se nacucaj ho zase vytáhnout, ale jestli ho ještě nějak jinak upravujou nevím, ale určitě bych ho tam nelouhovala dlouho. Slyšela jsem, že někdo jim dává i mrkev a že jim ji povaří aby nebyla tak tvrdá. A taky jsem četla že jim někdo dá slupku(tu vnitřní zelenou část ) z melounu s malinkým zbytkem dužniny. Jak sem psala vejš mě žrali ryby(paví oka a moly) a likvidírovali rostliny. Nemluvě o tom jak ryli dno v noci - to byl randál, že jsem ani spát nemohla - ten co měl nakonec 10cm(můj největší a parohů měl víc jak jelen)normálně ryl rypákem ve dně jak buldozér, že kamínky jenom odletovali. Tak jsem to s nima vzdala - darovala jsem je a hned se vyznamenali domácího menšího ancíka ucuckovali k smrti. U kámoše nakonec měřili okolo 15cm. To nebylo nic pro mě,tak chci zkusit místo tohotle druhu koupit jen rostlinožravýho malinkýho krunýřovnce jednopruhýho - ten má zůstat malinkej a zřát hlavně řasy a zeleninu.
míra654  (id: 9787 ) 5.12.2009 16:59
mám jich doma 5,2samce a 2samice a během půl roku se mi uz asi po 5té vytřeli,zrovna ve středu jsem objevil další prcki
míra654  (id: 9787 ) 5.12.2009 17:00
samec měří tak 13 cm a samice tak 10cm
habik  (id: 10473 ) 5.1.2010 20:12
Dobrý den.Mám v akváriu asi rok samečka.Samičku jsem přikoupil před půl rokem.Samička je albín.Před čtrnácti dny se sameček ztratil.Včera jsem ho našel pod kořenem,kde hlídal malou drobotinu.Můžou se tyto dvě formy rozmnožovat?Nemám totiž žádnou zkušenost.
IwiGT  (id: 9225   Panďárium 
 kategorie malá akvária, objem 25 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Vodní želviny a další živočiši 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 6.3.2010 11:13
Ano albíni s hnědýma se rozmnožují :) Mě se to teď taky stalo a jsem šťstná jak blecha, bohužel moc se mi nedaří ty prcky odchytit z akva, tak doufám, že jich co nejvíce přežije! Mít malý ancistrusky byl můj malý sen :) Chystám se koupit nějakou tu vytírací schovku pro ně, co se přímo prodává, aby byly prckové příště více v bezpečí.
Gregorian  (id: 10768 ) 8.3.2010 22:38
Tak koupila jsem si dva malí ancistrusi, jsem zvědavá co z nich vyleze...
jinak jsou aktivní hlavně v noci, přes den plavou u dna nebo si jen tak lebedí... no a na rozmnožování jsem zvědavá,ale to příjde až budou velcí:)
jinak jikry mě nesežrali:)
habik  (id: 10473 ) 9.3.2010 20:01
Tak už se mi vytřeli po druhé.Je jich opravdu hodně.Jsou pod kořenem ve společné nádrži s čichavcema,tetrama a panceřníčky kropetanými.Mám i trnovce žlutopásého.Zatím se zdá že je nikdo nepožírá.Z prvního vrhu jich zůstalo pět.Samec se o ně stará vzorně.Když chtějí ven okamžitě je zažene do úkrytu a zahání i ostatní ryby.Nějaký speciální úkryt neřeším,protože se zdá,že to co mám funguje bez problému.
aajka  (id: 10781 ) 3.8.2010 17:24
Popis této rybky mi teda moc nedal. Kdy jsou dospělí? Kdy začnou samečkovi růst "vousy"?
JInak jsem tuto rybku nějak moc nebrala, mám v akva 3 samičky, ale teď co bylo venku dost hnusně, tak jsem je pozorovala a úplně mě fascinujou. Dvě se pořád nahání. Nevím, jestli to je ze srandy nebo něco vážného.
piga  (id: 11053   Naše " Kachny" :-) 
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA LAGUNA 120:-) 
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 28.9.2010 18:11
prosím o radu,má samec ancis.sp.gold vždy rozdvojené vousky?Jsou už velcí cca 10 a 12cm.Jeden má menší a řidší vousky ale ten druhý žádný rozvětvený.Na samce vypadá ale ........Děkuji za odpovědˇ
eleonora  (id: 4849 ) 3.10.2010 10:59
Ahoj, drahoušci krnýřovci mi úplně zaplavili akvárko. Mám jich teď myslím 50 ! a nevím, co s nimi. Pordďte prosím.Díky.
Alkestis  (id: 12331 ) 28.4.2011 23:47
Tak jsem si dneska donesla dva prcky... Teda musim priznat, ze soutez krasy by asi nevyhrali, ale jinak to jsou spravne trhly ryby
skatz  (id: 11309   mé akvarko 180l 
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 15.7.2011 12:49
mam maly dotaz píše se tu jen o samcích ale jak vypadá samice a jak jí poznám? díky za odpověď
karlospajdos  (id: 12706 ) 3.9.2011 12:21
Mám "Cucáky" od počátku akvária, a nikdy se mi nerozmnožovali. Až do té doby, než jsem koupil Albína, a pak to začlo.. Nějak se zpřátelili a najednou jsem tam viděl spoustu malých "Cucáčků" Teď jich mám v Akváriu tak cca 15 a pořád se množí. Měl jsem za to, že ten s ostny je samice, protože hlídala ty vajíčka a dělala si respekt mezi ostatními. Ale až tady na této výborné stránce jsem se dozveděl, že ten s bodcema je samec. Mám v akvárku velký kus dřeva(Není v něm žádná díra), ale oni si to časem vykoušou sami sem tam, aby se mohli schovávat. Dále mám v akváriu asi 4 velké mořské škeble, do kterých se rádi skovávají, a v té největší žije ten největší "Cucák" (Samec) cca 10-15cm a pořád se množí.. Vždy se zakalí celé akrváko a hrozně smrdí ta voda v tom. Ale za pár dnů je akvárium, jak po výměně vody(Nesmrdí a je úplně čisté). Teď mám na zemi v akvárku tak 20-30 žlutých vajíček. Měl jsem strach že je ostatní sežerou, ale ten samec si je velice pečlivě hlídá, tak doufám že te "vylíhnou". A oni žerou asi všechno mi přijde. Když umřela nějaká ryba a já jí chtěl druhý den vyndat, už tam prostě nebyla, tak že si na ní museli pochutnat. Kytky moc nežerou (Mám ty s trvdšímy listami) Krmím je takovými těmi tabletami (naběhnou na to a za pár minut už tam nic není), ale pochutnávají si i na klasickém vločkovém krmení, které spadne na zem. Zkusím to teď s tím květináčem, jak tu někdo radil, a budou mít nový příbytek. Ty klacky atd, i po vyvaření hrozně pouští barvu(špínu) až po velice dlouhé době a pár vyčistění se to ustálilo. Tyto ryby mám velice rád, protože vydrží mnohem více než klasické rybky(Paví očka, neonky atd) Vždy nakoupím ryby, tak tři měsíce žijí v klidu, a poté začnou postupně umírat, a jen ty "Cucáci" vždy přežijou. Tak že teď mám v akváriu jen 2 rybky a asi těch 20 "cucáků"
davidoff23  (id: 12748   Sigiho TV 
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 18.11.2011 11:21
Super ryba. Žádné vhodné hnízdo jsem jim nedělal. Samec si udělal sám pěkné místečko pod kořenem a teď mám asi 30 malých. Kdy je mužů darovat? Mají skoro měsíc a asi něco málo přes 1 cm. Aby jim neublížila třeba změna vody.
holous25  (id: 12338   Parmičky čtyrpruhé 
 kategorie malá akvária, objem 50 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 27.11.2011 19:48
mam dospělý pár už zhruba 3 měsíce a pořád se nevytřeli nevíte co to muže způsobovat v akvariu mají kokosy kořen i ukryt v kameni kde je samec právě zelezlý...jak se pozná že samec se o něco stará musim se lépe podívat do jeho ukrytu
? :)
Jiri_99  (id: 12597   Aqua 
 kategorie střední akvária, objem 98 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Rak 
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA __Budulínci__ 
 kategorie střední akvária, objem 98 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Mločíci 
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Žabinec - odchovna krevetek 
 kategorie malá akvária, objem 12 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Ráčci Fred a Ginger 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA želvárko 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! gekončíci 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 15.12.2011 20:28
Super rybka. Je tak škaredá, až je krásná!
indyán  (id: 13078 ) 6.1.2012 10:22
JE TO PARÁDNÍ RYBKA DO AKVÁRKA JE TAK ŠKAREDÁ AŠ JE PĚKNÁ
Ancistrus 2000  (id: 12863   qwertyuiop112 
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 8.1.2012 13:33
Táto rybička je neuveriteľná. Síce riasy ju zaujímajú iba zamlada ale je nádherná, zaujímavá a absolútne nezničiteľná. Bohužiaľ nie v tomto prípade. Na zasmiatie:

zdravim Vas, po prvom zdochnutom prisavniku (Ancistrus sp.) som si zohnal druheho. Narastol do cca 5,5 cm a zacalo sa prejavovat to co prvemu prisavniku. Je strasne "napuceny" a nehybe sa skoro vobec. Prisavnik bol krmeny tymi tabletami obcas som mu hodil cast tej tabletky (TROPICAL green algae waffers). Mam aj albina povodne mal 2,5 cm a asi po 2 tyzdoch ma skoro 3 cm. Cim to moze byt ze sa nakto napuci ked ma urciotu velkost ? Moze to byt napr nekvalitnou vodou, krmivom ? Alebo mam napr zly vyber rastlin ? Vsetky rybky co mam su pekne cule, rastliny rastu rychlo, korene maju pekne biele. Vodu menim raz za 2 tyzdne asi 1/3 nadrze priamo z vodovodu. a obcas ked odpari dolejem. Filter mi ide asi 12 hod aj svetlo (1x40W, 1x25W ziarovka). Mam 50l akvarko.
Dakujem Vam za napady a rady pri objasneni uvedenej problematiky, dakujem este raz

Kto by si chcel prečítať celú tému nech klikne sem: http://www.akva.sk/chory-prisavnik-t10520.html
Nocoment  (id: 13122 ) 14.1.2012 0:12
Tahlecta rybička je vážně úžasná...dostala si mě zvláště pro svůj zajímavý a originální vzhled, přičemž je i milé jaký je to malinký pomocníček =) . V akváriu mám dvě tyto rybky a parádně plní svůj účel a v akvárku vynikají hlavně když se oba dva obříci ''přicucnou'' na hlavní sklo =D
Vřele je doporučuji... Rostlinky mi nelikvidují a samečci vypadají vážně překrásně.
lev  (id: 13178   moje 50-ka 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Malé obývákové akvárium 
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.2.2012 9:39
Po jaké době jsou dospělí ... a kdy jim rostou vousky mám jednu tuto rybičku nevím pohlaví protože o nemá vousky tak to nemůže být samec ale co když je moc mladý... mohou tam být 2 samci neudělají si něco dík za rychlé odpovědi
obrázek je na mé prezentaci

Lev
AndyOndra  (id: 13498 ) 30.4.2012 20:30
Já je prostě miluju jsou to super společníci. Je to jedna z mích nějoblíbenějších rybek. Čistí akvárko a je na ně krásný pohled, obzvlášť, když si brání teritorium, to rozvynou ploutve a pohled na ně je fascinující.
drell  (id: 11662 ) 7.10.2012 13:17
Býložravá ryba to rozhodně není. Opět nezklamal a sežral přes noc do dvou dnů tři sumečky (200l akva). Vzhledem k tomu, že je to jediná ryba v akváriu větší než sumečci a to výrazně, není pochyb o viníkovi. Nicméně není to po prvé. Tento druh ancistruse chovám dlouhodobě, a pokud nechci ryby množit dále, vždy se na tuto rybu můžu spolehnout, že požere většinu jiker, popřípadě spoustu malych rybiček do dvou cm. Samozřejmě tomuto pojídání se dá předejít nadměrně nezdravou spotřebou hovězího srdce či patentek....což zas nemusí být vhodné pro ostatní ryby v akváriu. Pro ryby větší 2-3cm už nepředstavuje nebezpečí......
drell  (id: 11662 ) 11.10.2012 11:53
jinak nikdy jsem nepoužíval k odchytu nic jiného než síťku za posledních 7 let a ještě se mi nepodařilo poškodit vousy krunýřovce. V případě že roztáhne vousky stačí síťku minutu dvě nechat v kýblu a sám se pustí......prostě stačí být opatrný
Sisha1606  (id: 12915 ) 20.11.2012 11:36
Ahoj všichni, mám na Vás dotaz a zároveň prosbu již po třetí se mi rojí v akváriu malé spermie AN. :D první jsem nechala a přežil mi z 20ks jeden po druhé mi přítel koupil porodničku ale asi jsem je pustila moc brzy a z dalších 20ks mi zbyl jeden. Porodnička mi tedy přijde jako špatný nápad i z jiných důvodu, tak mě napadlo malé samostatné akvárko malé vytápěné atd. jenže jak je krmit? když jsem si přečetla, že tam mám dát list nějak upraveného špenátu tak mám strach, že se mi tam dostane plíseň(jednou se mi stala nehoda když jsem byla na dovče a nechci to opakovat) Krmila jsem je tedy standartě tabletkami, mraženými nitěnkami, vločkami, řasa se mi nakonec vyskytla v porodničce:DCo dělám špatně? Jak mám krmit? zde je minulý a předminulý potěr.
Sisha1606  (id: 12915 ) 20.11.2012 11:39
Tak znovu:D potěr je zde
martin.kolacia  (id: 13674   mé akvárium 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 26.11.2012 16:03
dobře čistí akvárium!
martin.kolacia  (id: 13674   mé akvárium 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 26.11.2012 16:04
sory to jsem nechtěl
axe  (id: 14164 ) 24.2.2013 22:51
Ahoj.Musím se taky o zkušenosti s touto rybou. Ancíky- 3 mám od založení akvárka.(poč. 2012) Krásně rostou a sameček už má svoje vousky. Maj kolem sedmi centimetrů a když jsem je kupoval, byli sotva poloviční. Krmím je hlavně Dajana Spirulina Wafers, ale občas jim tam dám nějakou tu zeleninu nebo kousek srdce. Akárko čistí úžasně a na jejich vzhled jsem si už zvykl. Zatím jsem neměl žádnou nemoc :)

Měl bych ale dotaz k jejich zbarvení. Na dně jsem původně měl křemičitý písek v přírodní barvě, ale včera jsem dokupoval nový(černý) a trošku jsem zasypal kořeny rostlin. Protože mám společně s nimi závojnatky, tak aby se měli čem vrtat :) Dokud tam byl ten původní písek, byli ancíci takoví světle hnědí, ale po přidání toho černého mi přijde, jako by taky šli do černa. Je to možný nebo je chyba ve mne? díky
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 10:43
je to mozne mam v akvariu pancernicky kropenate a mam je cerne jako uhli teda zbarvyly se mi az po nekolika mesicich uplne ale ted tam mam krunyrovce parecek a asi budu mit mlade protoze samec je v korenu a nechce tam nikoho pustit mam je od 6.3 a chtel sem se zeptat jestli vydrzi v malem akva bez filtru abych si je rozmnozil od jinych ryb ti pancericci maji totiz 11 cm a jeste tam mam cichavce ted si nemuzu vybavit meno ty velky proste a ti krunyrovci sou polovicni oproti ted pancernickum a bojim se ze sezerou malde tak jestli muzou byt v akva bez filtrace a bublinek?
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 10:44
kdyz du do obchodu teda jeste k tem pancerickum tak tam maji sveste hnede kusy a me se doma zbarvi do cerna pridam fotku
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:02
tento je jeste nezbarveny
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:03
tento je cerny
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:04
tady je detail samice je tam vzadu u filtru
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:04
a tady je samec asi hlida jikry
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:05
a cele akva mam ale blby fotak
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 11:05
a jeste jednou
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 20:06
tak lidi mam super spravu ve stredu sem si koupil dva krunyrovce mnohoostne a dneska v sobotu uz maji jikry!
filip4  (id: 11967   Endlerky v pralese 
 kategorie malá akvária, objem 42 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.3.2013 20:06
zpravu pardon
Regan  (id: 11896 ) 13.4.2013 16:56
Neměla by chybět nikde, včera jsem objevil v akváriu asi 6 kousků těchto centimetrových frajerů, nádhera:)
Jahodovapanenka  (id: 14129 ) 25.8.2013 15:28
Mně se moc líbí, ale žádná velká cichlida mi tak nezničila kytky jako ancistrusy. Takže je obdivuji, ale do akvária mi nesmí ! Jako mladí jsou v pohodě, ale jak zestárnou, tak je řasa moc nezajímá a pochutnávají si na běžném krmení pro ryby a na kytkách v akváriu.
Regan  (id: 11896 ) 22.10.2013 13:38
Jahodovapanenka, přikrmuj rostlinou potravou a kytek si nebudou všímat, já s tím osobně nemám vůbec problém, žádnou kytku mi nezničili.
Jahodovapanenka  (id: 14129 ) 31.10.2013 22:45
Regan. Ancíci šli pryč a kytky mám okousaný pořád. Takže asi tetry nebo fakt nevím. Chutnají jim jen lekníny ... Ancíkům se tímto velice omlouvám !
Bart3wik  (id: 14572 ) 10.11.2013 22:41
Potřebuji poradit, nám se teď nějak rozrodili anci :) 30-40 mladých velikost 1 cm jeden je albín :D
Nějak nám šneci zlikvidovali rostlinky, neví někdo jaké máme pořídit rostlinky, akvárium sdílí ještě asi 13, vlastně s mladýma 15 červených mečovek a poslední skalár (skaláry dál nebudeme chovat)

Jinak máme starého samce 15cm velkého, 10 cm menšího samce a 7cm samičku :D krunýřovce

Neshání někdo ancitruse? :D
Máme jich na 180l akvárium teď hodně :)
MilosDo  (id: 14737 ) 1.2.2014 19:22
zdravim okotily se mi ancitrusi mam ji tak dvacet muzete mi poradit jestli je mam nechat v akvarku i s rybyckami nebo ne? mam tam parek pavich ok tetra cervena pancernicek parmicka zraloci danio diky za odpoved za jak dlouho je muzu dat nekomu nebo prodat?na fotce je nejvetsi skupinka
blondak11  (id: 14775 ) 24.2.2014 17:46
Zdravím po jaké době se vylíhnou z jiker malý Ancálci ? Díky
Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa. 
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 16.7.2014 9:11
Chtěl jsem se zeptat, mám párek Ancistrusů ve společenském akvárku a každou noc mi zmizí pár neonek. Ráno třeba najdu půlku neonky u dna. Je možné že je likvidují právě ancistrusáci a pokud ano, jde tomu nejak zabránit, nebo se jich musím zbavit? Děkuji
Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa. 
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 17.7.2014 11:30
Tak Ancistrusáky jsem odlovil a neonky přestaly mizet, hm hm hm, bíložravec jeden.
Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa. 
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 18.7.2014 11:04
Tak se musím Ancistrusům omluvit, neonky mi likviduje Skalár, už je pryč sičák jeden. Přísavky, nebo také tanky jak jim doma říkáme, jsou v tom nevině a už ujsou zase zpět v akváriu.
pollak  (id: 15073 ) 23.11.2014 14:40
Mám doma dva ancistruse kteří měří 5 cm a jak na to koukám ani nemusím čistit sklo.Ancistrusi to tam úplně vyjely ani jedna řasa .
b_matasova  (id: 15900 ) 4.8.2017 11:00
Dobrý den kdo mi poradí rok máme samičku a samečka Acistruse a máme 12 miminek už se mají čile k světu sice je sameček hlídá ale už se pouští i do proskoumávání celého akvárka. moje otázka zní odkoupí mi je ve zverimexu? máme 60l akvárko.děkuji za pomoc.
Tesseria  (id: 16116 ) 7.3.2019 13:36
Tyhle roztomilé potvůrky jsou prostě srdcovka. Navíc praktická. :)

Mám nějaké vždycky, jakožto nepřekonatelnou pomocnou úklidovou četu. Rozhodně bych je neklasifikovala jako vyloženě býložravé. Stačí vidět ten cvrkot, když se krmí ostatní ryby a něco spadne na dno ať už jde o cokoliv. Ancíci to bleskově vyluxují. Což je na nich právě fajn, protože se pak nekazí tak snadno voda, když ujede ruka u krmení. Dospělí sice řasy zase moc neřeší, spíš jen mladí, ale úklid po ostatních rybkách provádí zdařile. Taky vždycky prvně nakrmím ostatní a až pak hážu tabletku jim.

Obvykle se o odchovy u ničeho moc nepokouším (akvárko mám čistě na koukání), ale když vás tak čtu, tak asi přece jen zkusím pořídit páreček (obvykle mám jen samičky) a rozmístit nějaký kokos.
Mimochodem, díky za tip s rajčetem. Bylo by mě to vůbec nenapadlo.
Pidla54  (id: 16139 ) 29.8.2019 9:55
Asi dva roky mám akvárko a od začátku se mi v něm prohání i ancistrusové (ancíci). Loni jsem tmavé ancíky vyměnil za červené. Tento týden se mi je podařilo rozmnožit, mám prvních asi 20 mini rybiček. Chtěl bych se zkušených akvaristů zeptat, jaký je rozdíl mezi ancíkem červeným a mnohoostným? Je to pouze v barvě? Ve stavbě těla nevidím rozdíl.
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z