Akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
12/89

Yokuchi

Základní údaje
 
 
Údaje o prezentaci:
Skupina v níž je akvárium zařazeno
Akvária vetší (161 až 300 litrů)
Autor prezentace
Petr323 (id: 16210)
ID prezentace
9431
Prezentace založena
11.7.2020 tj. 192 den
Poslední aktualizace
17.11.2020 15:32 (komentář autora)
Poslední aktualizace základních údajů
15.11.2020
Poslední aktualizace obrázků
15.11.2020
Poslední vložení videa
videa nevložena
Poslední aktualizace deníku
15.11.2020
Domovská stránka
neuvedena
Počet zobrazení
1291x, tj. 6.72 x/den
Základní parametry akvária:
Druh akvária
společenské akvárium
Typ akvária
sladkovodní - tropické
Rozměry akvária
standardní nádrž (120x50 cm, výška 50 cm)
Objem akvária
300 litrů
Osvětlení akvária
jiný typ (příkon 125 W)
Časová náročnost údržby (bez krmení)
10 hod/týden
Město umístění akvária
Doloplazy
Stát umístění akvária
CZ, kraj olomoucký
Rybičky v akváriu:
15x Neritina zebra
5x Neritina pulligera

19x Neonka obecná
4x Neonka červená
10x Razbora klínoskvrná
2x Parmička černopruhá
3x Parmička dennisonova
4x Skalár
3x Sekavec příčnopásý
Rostlinky v akváriu:
Hemianthus callitrichoides
Micranthemum Monte Carlo
Eleocharis sp. Mini
Eleocharis parvulus / minima
Micranthemum micranthemoides

Christmas moss (V. Montagnei)
Vesicularia ferriei (Weeping moss)

Bucephalandra "Mini Red"
Bucephalandra Bleu green
Alternanthera reineckii Pink
Alternanthera reineckii Mini
Hygrophila corymbosa dwarf mini
Hygrophila pinnatifida

Anubias nana mini
Anubias nana
Anubias Paxing

Echinodorus bleherae
Echinodorus barthii
Pogostemon helferi
Pogostemon erectus
Ammania sp. Bonsai
Ammania gracilis red

Cryptocoryne becketii
Staurogyne repens
Microsorum mini
Limnophila sp. Vietnam mini
Bolbitis heudelotii
Rotala sp. "Yao Yai"
Limnophila hippuridoides

Trochu málo, nemyslíte ? :D
Bližší popis akvária:
Začal jsem na začátku roku 2019 se 17l akvárium a s betkou. Začátkem roku 2020 jsem založil 30l akvárium, kde jsem koupil substrát Platinum soil, vnitřní filtr Eheim, topítko a nějaké rostlinky. Cca po 2 měsících menšího akvária jsem zjistil, že chci větší a že mě malé nebaví, tak jsem se rozhodl cca v Dubnu rovnou na x10=300l. Poprvé v životě dělám opravu akvarium co jsem viděl pouze na fotkách, tak mě držte palce :-D

Momentální výbava:

Akvarium komplet: Diversa 300l
Osvětlení: 1x30W led Diversa,1x65W led Chichiros a 1x led Sinkor WRB
Filtrace: Oase 600 thermo
Substrát: Yokuchi (značka podobná Platinum soil a ADA, ale levnější)
Kámen: Seiryu rock (Amano)
Dřevo: Red moor wood (Amano)
CO2: Invital kompletní CO2 set s 5 l lahví a nočním vypínáním
Proudové čerpadlo: Jecod-Jebao SW-2 2500l/h
Skimmer: Eheim Skim 350

Výživa:

Rostliny
Každý den: Makro,Mikro,Draslík Aquagrower
Sem tam: Fosfor,Dusík Aquagrower

Ryby
Hikari
Mražené patentky
Hlavní obrázek akvária
4 měsíce
(vloženo 15.11.2020)
Další obrázky akvária
10 týdnů
(vloženo 6.10.2020)
5 týdnů
(vloženo 29.8.2020)
První napuštění a seznámení
(vloženo 26.7.2020)
Zřejmě nálevníček
(vloženo 26.7.2020)
Neonky
(vloženo 10.8.2020)
Týden po založení
(vloženo 31.7.2020)
Cesta
(vloženo 15.7.2020)
 
Celý deník naleznete na záložce:  Deník
Poslední 3 záznamy v deníku:
6.10.2020(vloženo 6.10.2020)
Máme tu dva a půl měsíce. Vodu stále měním 1/3 za týden a nepřidávám žádné Crystal Water a ani Aquasafe. Sinice zmizela z 95% a zelená řasa prachová na skle a objevila se mi ruducha na listech Echinodoru a Anubiasu na "stromě", ale to bude asi tím, že jsem přidal více toho světla, ale zatím to není tak hrozné abych ho opět vypnul, tak počkám :) jen nevím jestli je to tím, že přibylo více světla, tak proniknul kobereček, ale zdá se mi, že nějak žloutne? Zatím v tom mám otazníky proč a co se mohlo stát. Bolbitis-u heudelotii se nějak moc nedaří. Možná je to tím intenzivním světlem. Částečně jsem přešel na Honzovo hnojení. Používám zatím Makro prvky a Mikro prvky ještě přidávám od Yokuchi, ale objednal jsem už i Makro od Honzy. O víkendu jsem čistil poprvé externí filtr a ty otřesné hadice !! Už mi celkem i filtr blbnul, protože pouštěl bublinky a byl hlučnější občas, tak jsem četl, že to bude zanešeným filtrem. Po rozdělání byl více méně čistý a pouze před-filtr pořádně zanešený. Vyčistil jsem kartáčem hadice a pročistil filtr v akva vodě a filtr se mě zdá, že jede intenzivněji. Namazal těsnění silikonovou vazelínou a supr. Seachem Purigen byl úplně hnědý, tak jsem ho ponořil na půl hodinu do Sava, ale bude to chtít na příště už nový. Celkem mě tato prácička stála asi 5 hodin z toho jsem teda tak půl hodiny dostával zpátky ty hadice do otvoru skříňky otřes. ale jsem spokojený, že mám na pár týdnu zase klid a lepší pocit z toho, že už nemám zařasené hadice. Po napuštění jsem přidal opět od Seachemu nitrifik. bakterie a sledoval ten můj biotop. Tento víkend mě má přijít Hemianthus callitrichoides "Cuba", kterou chci postupně vysázet místo Monte Carla. protože se mi více líbí, než ty větší lístky. Objednal jsem 9 košíčků, tak uvidím kolik toho zaplním. Mám tam také ještě Christmas moss, který po dlouhé době konečně dám na mé místa, které jsem si nechal po založení speciálně na něj. Staurogyne repens, který ještě potřebuju na levou část akva, substrát na doplnění layoutu a ADA La Plata Sand písek, ze kterého chci upravit cestičku. Teď si snažím s ní více vyhrát aby dodala větší šmrnc akváriu a nebyl tam pouze nasypaný šťěrk. Zkoušel jsem na ní zapracovat již o víkendu, ale budu asi potřebovat ještě nějaké kameny Seyriu a možná nějakou rostlinku, tak že to nebude jen tak. Pokud jste byli bystří, tak jste uviděli na levé straně "dřevo" na které něco příjde a pod něj také ještě něco tak se nechte překvapit a doufám, že se Vám to líbí jak to vše pokračuje a nepíšu si zde sám se sebou pěkný zbytek dne.
24.10.2020(vloženo 24.10.2020)
3 měsíce a 3 dny :). Dnes mě to pěkně vyšlo na deník. Škoda, že není 3:33 ráno, ale to bych asi zrovna neměl po výměně a kompletní údržbě. Vrátím se k akvárku. Sinice zmizela komplet, ale sem tam se nějaký náznak objeví na stromě úplně pod světlem, ale to je na pinzetu, tak že to v klidu oddělám. Ruducha na Anubiasu a Echinodoru sem tam stále je. Kobereček jsem komplet vytrhal, tak že není žlutý. Měl jsem to dost namíchané, tak že je teď komplet "Cuba" alias Hemianthus callitrichoides odborně. Bolbitis se začíná velmi pomalu vzpamatovávat. Svítím teď nějakých 90W +/- o čem jsem dále mluvil bylo Honzovo hnojení odborně Aquagrower. Mám Mikro,Makro,Draslík,Fosfor a Dusík. Do dna jsem "napchal" Mikroprvky a Ferox tablety po 10x10cm od sebe po dně. Od Aquagrower momentálně hnojím (pumpičkou) 2xMikro, 2xMakro, 5xDraslík ( protože toho mám velmi málo ve vodě ) a je to cca 5 dní co jsem začal přidávat 1-1,5ml Fosforu, protože se mi objevují ty černé tečky a to jsem vyčetl, že by mohlo být málo fosforu (nepoměr Dusíku a Fosforu). Po výplatě mě přijde test na fosfor, tak budu chytřejší. Od EasyLife mě hodnota draslíku ukazuje 5mg/l což je velmi málo, tak postupně přidávám. Substrát od Yokuchi by draslík do půdy absorbovat nemněl mě bylo řečeno. Christmass moss přišel pěkně na levé dřevo a trochu po pravé straně je na stromě. Staurogyne repens jsem přidal na levou část a zamíchal do Alternanthera reineckii mini, protože se dá říct, že je to stejné akorát jedna je zelená a druhá červená. Substrát jsem dosypal a dá se říct, že jsem dokončil moji cestičku z ADA La Plata Sand a pár Seyiru kamenů. Dnes jsem odkalil dno částečně, protože kobereček není ještě dost uchycený a vyměnil 50% vody. Co přijde nového během dalších věcí bude NOVÉ světlo od Sinkoru konkrétně WRB mohlo by to více vybarvit červené rostlinky, protože ty LED trubice od Diversa jsou dost zářivé a bílé pro řasu ideál, tak že nechám pouze ve předu jednu a možná časem taky půjde do prdele , protože ty levné světla jsou k ničemu. Rostliny si z toho moc nevezmou a řasa za to pořádně. Dál ještě budu vedle cestičky přidávat nějaké rostlinky menší. Už toho moc nebude, blížím se do finále a jsem za to rád, vyšla mě tahle radost už na pěkný ranec, tak že pro dnešek se s tímhle záznamem loučím a měj te se fajn!
15.11.2020(vloženo 15.11.2020)
3 měsíce a 25 dní už skoro 4 měsíce.. jak to letí .. Sinice je KO. Ruducha sem tam zlobí, ale ukazuje se i zelená řasa částečně na kamenech. "Cuba" alias Hemianthus callitrichoides krásně zarostla celé dno. Ještě tak 14 dní a bude to krása. Hnojím stále Aquagrower. Mechy se neuvěřitelně rozrostly už jsem je 2x stříhal. Každý týden vyměním 50% vody ( klasika ze studny tvrdá ). Přišlo mě světlo od Sinkoru WRB. Docela jsem se s tím drbal jak to uchytit do krytu, ale nejsem lempl a drží tak že ve předu mám Chihiros uprostřed Sinkor a v zadu mě svítí 6 hodin Diversa ( později ho také vyměním na Chihiros asi ). Svítí mě teď cca 8 hodin 100W a 6 hodin 125W. Při objednávce jsem ještě do zadu nasadil nové rostlinky, protože ta červená to nepřežila, tak že časem zda se uchytí řeknu co to je. Do předu jsem přidal nějakou travičku Eleocharis parvulus / minima a krásně se mě uchytil Pogostemon helferi - jak jsem přidal nad něj přímo to světlo Chihiros tak roste do krásy, úplně čumím a je to fakt krásná rostlinka! Asi si ji ještě někam přidám, ale dochází mě už místo na ty rostliny. Asi si budu muset pořídit větší akvárko ..
 
Seznam všech komentářů najdete na záložce:  Komentáře
Posledních 10 komentářů k akváriu:
Petr323  (id: 16210   Yokuchi 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 5.8.2020 21:29
No. Bojuji s tou chemii. Musím objednat testery. Nevím čeho je tam hodně/málo. Rostlinkám se moc nedaří, ale zítra přijde alespoň lepší světlo.
Rum  (id: 15960   Společenské 
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 30.8.2020 21:38
Pěkně se to rozrůstá.
Petr323  (id: 16210   Yokuchi 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 1.9.2020 19:44
Trochu to začlo a řasa taky :D
DavidBena123  (id: 7323 ) 4.9.2020 3:16
Týden po založení se mi líbil nejvíce. Čistý, uspořádaný a tak nádherně přírodní, až bych řekl ráj. Klidně dám pozěji 8*, tak snad 7* prozatím neurazí (hodnocení 7)
jozkablack  (id: 3645   240l v obýváku 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů  ) 19.10.2020 9:39
Krásný akvárium. Ať plavou. (hodnocení 8)
Petr323  (id: 16210   Yokuchi 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro jozkablack 19.10.2020 21:58
Děkuji !
Sante  (id: 15098   50 litrů radosti 
 kategorie malá akvária, objem 48 litrů Společenská 54 
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů  ) 16.11.2020 13:20
Nádherný layout, akvárium je moc krásné a těším se na další záznamy v deníčku a další vývoj akvária,. (hodnocení 7)
Petr323  (id: 16210   Yokuchi 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Sante 16.11.2020 13:42
Děkuji mockrát.
Rum  (id: 15960   Společenské 
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 16.11.2020 20:52
Tak to je pecka,už je to všechno krásně hustý.moc pěkný,ať se daří.????
Petr323  (id: 16210   Yokuchi 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 17.11.2020 15:32
Díky mistře :)
Nové komentáře k akváriu přidávat mohou jen přihlášení uživatelé
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|