Akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
5/91

Yokuchi

Základní údaje
 
 
Údaje o prezentaci:
Skupina v níž je akvárium zařazeno
Akvária vetší (161 až 300 litrů)
Autor prezentace
Petr323 (id: 16210)
ID prezentace
9431
Prezentace založena
11.7.2020 tj. 110 den
Poslední aktualizace
24.10.2020 15:59 (deník)
Poslední aktualizace základních údajů
18.10.2020
Poslední aktualizace obrázků
6.10.2020
Poslední vložení videa
videa nevložena
Poslední aktualizace deníku
24.10.2020
Domovská stránka
neuvedena
Počet zobrazení
859x, tj. 7.81 x/den
Základní parametry akvária:
Druh akvária
společenské akvárium
Typ akvária
sladkovodní - tropické
Rozměry akvária
standardní nádrž (120x50 cm, výška 50 cm)
Objem akvária
300 litrů
Osvětlení akvária
jiný typ (příkon 125 W)
Časová náročnost údržby (bez krmení)
10 hod/týden
Město umístění akvária
Doloplazy
Stát umístění akvária
CZ, kraj olomoucký
Rybičky v akváriu:
15x Neritina zebra
5x Neritina pulligera

16x Neonka obecná
4x Neonka červená
10x Razbora klínoskvrná
2x Parmička černopruhá
3x Parmička dennisonova
4x Skalár
3x Sekavec příčnopásý
Rostlinky v akváriu:
Hemianthus callitrichoides
Micranthemum Monte Carlo
Eleocharis sp. Mini
Micranthemum micranthemoides

Christmas moss (V. Montagnei)
Vesicularia ferriei (Weeping moss)

Bucephalandra "Mini Red"
Bucephalandra Bleu green
Alternanthera reineckii Pink
Alternanthera reineckii Mini
Hygrophila corymbosa dwarf mini
Hygrophila pinnatifida

Anubias nana mini
Anubias nana
Anubias Paxing

Echinodorus bleherae
Echinodorus barthii
Pogostemon helferi
Pogostemon erectus
Ammania sp. Bonsai
Ammania gracilis red

Cryptocoryne becketii
Staurogyne repens
Microsorum mini
Limnophila sp. Vietnam mini
Bolbitis heudelotii

Trochu málo, nemyslíte ? :D
Bližší popis akvária:
Začal jsem na začátku roku 2019 se 17l akvárium a s betkou. Začátkem roku 2020 jsem založil 30l akvárium, kde jsem koupil substrát Platinum soil, vnitřní filtr Eheim, topítko a nějaké rostlinky. Cca po 2 měsících menšího akvária jsem zjistil, že chci větší a že mě malé nebaví, tak jsem se rozhodl cca v Dubnu rovnou na x10=300l. Poprvé v životě dělám opravu akvarium co jsem viděl pouze na fotkách, tak mě držte palce :-D

Momentální výbava:

Akvarium komplet: Diversa 300l
Osvětlení: 2x30W led Diversa a 1x65W led Chichiros ( vlepeno do krytu )
Filtrace: Oase 600 thermo
Substrát: Yokuchi (značka podobná Platinum soil a ADA, ale levnější)
Kámen: Seiryu rock (Amano)
Dřevo: Red moor wood (Amano)
CO2: Invital kompletní CO2 set s 5 l lahví a nočním vypínáním
Proudové čerpadlo: Jecod-Jebao SW-2 2500l/h
Skimmer: Eheim Skim 350

Výživa:

Rostliny
Každý den: Makro,Mikro,Draslík Aquagrower
Sem tam: Fosfor,Dusík Aquagrower

Ryby
Hikari
Mražené patentky
Hlavní obrázek akvária
10 týdnů
(vloženo 6.10.2020)
Další obrázky akvária
5 týdnů
(vloženo 29.8.2020)
První napuštění a seznámení
(vloženo 26.7.2020)
Zřejmě nálevníček
(vloženo 26.7.2020)
Neonky
(vloženo 10.8.2020)
Týden po založení
(vloženo 31.7.2020)
Cesta
(vloženo 15.7.2020)
 
Celý deník naleznete na záložce:  Deník
Poslední 3 záznamy v deníku:
21.9.2020(vloženo 21.9.2020)
Dva měsíce a dva dny po založení. Nové vybavení - proudové čerpadlo a skimmer. Nejlepší volba, protože mastná hladina je pryč a dostatečný proud konečně mám také. Vodu odčerpávám 1/3 za týden. Zelená řasa je na ústupu a sinice je částečně. Je to více faktory asi, protože jsem snížil intenzitu osvětlení, zvýšil proud v akváriu, přidal šneky a začal cca týden používat od Easy Life - Blue Exit vždy jeden vršek každý den. Dnes jsem zkusil po cca 14 dnech přidat i světlo od Diversa (30W), tak snad si řasu nepřivedu zpět. Uvidím co na to řeknou kytky . Echinodorus Bleherae jede pěkně, Hygrophila corymbosa dwarf mini jsem přehodil za kořen a nasadil místo ní Pogostemon helferi, protože Hygrophilia byla velká a stínila kořen a na kořen do prava jsem přidal Bolbitis heudelotii a do levé části k nasávání jsem do "díry" nasadil Microsorum mini. Alternanthera reineckii Mini se začala vzpamatovávat a myslím si, že začíná růst!! Jupíí! Ammania gracilis red červená rostlinka v zadní pravé části nechce stále zčervenat. Uvidím co udělá přidané osvětlení. V akváriu mám stabilně 23-24°C a skaláři vypadají OK za co jsem také rád. V těchto posledních dnech abych to shrnul jsem nejvíce rád, že ustoupila řasa. V brzké době přejdu na Honzovo hnojivo a objednám kartáč na pročištění filtračního potrubí, protože je dosti zanešené hnědou řasou, což může mít negativní vliv na eko akvária a v tu dobu se také podívám poprvé do mého externího filtru jak to v něm vypadá . Mějte se a zase za pár dní.
6.10.2020(vloženo 6.10.2020)
Máme tu dva a půl měsíce. Vodu stále měním 1/3 za týden a nepřidávám žádné Crystal Water a ani Aquasafe. Sinice zmizela z 95% a zelená řasa prachová na skle a objevila se mi ruducha na listech Echinodoru a Anubiasu na "stromě", ale to bude asi tím, že jsem přidal více toho světla, ale zatím to není tak hrozné abych ho opět vypnul, tak počkám :) jen nevím jestli je to tím, že přibylo více světla, tak proniknul kobereček, ale zdá se mi, že nějak žloutne? Zatím v tom mám otazníky proč a co se mohlo stát. Bolbitis-u heudelotii se nějak moc nedaří. Možná je to tím intenzivním světlem. Částečně jsem přešel na Honzovo hnojení. Používám zatím Makro prvky a Mikro prvky ještě přidávám od Yokuchi, ale objednal jsem už i Makro od Honzy. O víkendu jsem čistil poprvé externí filtr a ty otřesné hadice !! Už mi celkem i filtr blbnul, protože pouštěl bublinky a byl hlučnější občas, tak jsem četl, že to bude zanešeným filtrem. Po rozdělání byl více méně čistý a pouze před-filtr pořádně zanešený. Vyčistil jsem kartáčem hadice a pročistil filtr v akva vodě a filtr se mě zdá, že jede intenzivněji. Namazal těsnění silikonovou vazelínou a supr. Seachem Purigen byl úplně hnědý, tak jsem ho ponořil na půl hodinu do Sava, ale bude to chtít na příště už nový. Celkem mě tato prácička stála asi 5 hodin z toho jsem teda tak půl hodiny dostával zpátky ty hadice do otvoru skříňky otřes. ale jsem spokojený, že mám na pár týdnu zase klid a lepší pocit z toho, že už nemám zařasené hadice. Po napuštění jsem přidal opět od Seachemu nitrifik. bakterie a sledoval ten můj biotop. Tento víkend mě má přijít Hemianthus callitrichoides "Cuba", kterou chci postupně vysázet místo Monte Carla. protože se mi více líbí, než ty větší lístky. Objednal jsem 9 košíčků, tak uvidím kolik toho zaplním. Mám tam také ještě Christmas moss, který po dlouhé době konečně dám na mé místa, které jsem si nechal po založení speciálně na něj. Staurogyne repens, který ještě potřebuju na levou část akva, substrát na doplnění layoutu a ADA La Plata Sand písek, ze kterého chci upravit cestičku. Teď si snažím s ní více vyhrát aby dodala větší šmrnc akváriu a nebyl tam pouze nasypaný šťěrk. Zkoušel jsem na ní zapracovat již o víkendu, ale budu asi potřebovat ještě nějaké kameny Seyriu a možná nějakou rostlinku, tak že to nebude jen tak. Pokud jste byli bystří, tak jste uviděli na levé straně "dřevo" na které něco příjde a pod něj také ještě něco tak se nechte překvapit a doufám, že se Vám to líbí jak to vše pokračuje a nepíšu si zde sám se sebou pěkný zbytek dne.
24.10.2020(vloženo 24.10.2020)
3 měsíce a 3 dny :). Dnes mě to pěkně vyšlo na deník. Škoda, že není 3:33 ráno, ale to bych asi zrovna neměl po výměně a kompletní údržbě. Vrátím se k akvárku. Sinice zmizela komplet, ale sem tam se nějaký náznak objeví na stromě úplně pod světlem, ale to je na pinzetu, tak že to v klidu oddělám. Ruducha na Anubiasu a Echinodoru sem tam stále je. Kobereček jsem komplet vytrhal, tak že není žlutý. Měl jsem to dost namíchané, tak že je teď komplet "Cuba" alias Hemianthus callitrichoides odborně. Bolbitis se začíná velmi pomalu vzpamatovávat. Svítím teď nějakých 90W +/- o čem jsem dále mluvil bylo Honzovo hnojení odborně Aquagrower. Mám Mikro,Makro,Draslík,Fosfor a Dusík. Do dna jsem "napchal" Mikroprvky a Ferox tablety po 10x10cm od sebe po dně. Od Aquagrower momentálně hnojím (pumpičkou) 2xMikro, 2xMakro, 5xDraslík ( protože toho mám velmi málo ve vodě ) a je to cca 5 dní co jsem začal přidávat 1-1,5ml Fosforu, protože se mi objevují ty černé tečky a to jsem vyčetl, že by mohlo být málo fosforu (nepoměr Dusíku a Fosforu). Po výplatě mě přijde test na fosfor, tak budu chytřejší. Od EasyLife mě hodnota draslíku ukazuje 5mg/l což je velmi málo, tak postupně přidávám. Substrát od Yokuchi by draslík do půdy absorbovat nemněl mě bylo řečeno. Christmass moss přišel pěkně na levé dřevo a trochu po pravé straně je na stromě. Staurogyne repens jsem přidal na levou část a zamíchal do Alternanthera reineckii mini, protože se dá říct, že je to stejné akorát jedna je zelená a druhá červená. Substrát jsem dosypal a dá se říct, že jsem dokončil moji cestičku z ADA La Plata Sand a pár Seyiru kamenů. Dnes jsem odkalil dno částečně, protože kobereček není ještě dost uchycený a vyměnil 50% vody. Co přijde nového během dalších věcí bude NOVÉ světlo od Sinkoru konkrétně WRB mohlo by to více vybarvit červené rostlinky, protože ty LED trubice od Diversa jsou dost zářivé a bílé pro řasu ideál, tak že nechám pouze ve předu jednu a možná časem taky půjde do prdele , protože ty levné světla jsou k ničemu. Rostliny si z toho moc nevezmou a řasa za to pořádně. Dál ještě budu vedle cestičky přidávat nějaké rostlinky menší. Už toho moc nebude, blížím se do finále a jsem za to rád, vyšla mě tahle radost už na pěkný ranec, tak že pro dnešek se s tímhle záznamem loučím a měj te se fajn!
 
Komentáře k akváriu:
Rum  (id: 15960   Společenské  
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 25.7.2020 22:13
Na začátek je to skvělý.drzim palce ať se to povede. (hodnocení 8)
Petr323  (id: 16210   Yokuchi  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 26.7.2020 12:06
Díky, snažím se projíždět dost fóra a sledovat youtube kanál Green Aqua, nebo od Juwelu. Je to větší sousto. Snad to bude super.
Rum  (id: 15960   Společenské  
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 31.7.2020 22:44
Čau Petře také jsem experimentoval z chemií a nakonec se mě osvědčilo čím míň tím líp.hnojom seaechem flourish a ještě přidávám nitrigen.tak držím palce zářím to vypadá skvěle
Petr323  (id: 16210   Yokuchi  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 5.8.2020 21:29
No. Bojuji s tou chemii. Musím objednat testery. Nevím čeho je tam hodně/málo. Rostlinkám se moc nedaří, ale zítra přijde alespoň lepší světlo.
Rum  (id: 15960   Společenské  
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 30.8.2020 21:38
Pěkně se to rozrůstá.
Petr323  (id: 16210   Yokuchi  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro Rum 1.9.2020 19:44
Trochu to začlo a řasa taky :D
DavidBena123  (id: 7323 ) 4.9.2020 3:16
Týden po založení se mi líbil nejvíce. Čistý, uspořádaný a tak nádherně přírodní, až bych řekl ráj. Klidně dám pozěji 8*, tak snad 7* prozatím neurazí (hodnocení 7)
jozkablack  (id: 3645   240l v obýváku  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů  ) 19.10.2020 9:39
Krásný akvárium. Ať plavou. (hodnocení 8)
Petr323  (id: 16210   Yokuchi  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů  ) odpověď pro jozkablack 19.10.2020 21:58
Děkuji !
Nové komentáře k akváriu přidávat mohou jen přihlášení uživatelé
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|